شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/16 14:32:00
سرویس سیاسی

بروجردی: فضا برای ورود به یک بحث جدی با رویکرد تفاهم آماده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به مذاکرات جلیلی و سولانا گفت: علیرغم های و هوی تبلیغاتی سیاسی جهان فضا نسبت به گذشته برای ورود به یک بحث جدی با رویکرد تفاهم آماده تر است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مکان مذاکرات آینده جلیلی و سولانا اظهار داشت: زمانی که دو طرف در مورد انجام مذاکرات به توافق رسیده اند، مکان مذاکره مساله مهمی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که پاسخ متکی به رایس توسط چه کسی به آمریکا تسلیم می شود، گفت: نامه آقای متکی به هر شش وزیر خارجه گروه 1+5 و نیز آقای سولانا نوشته شده و تسلیم آنها خواهد شد و با توجه به اینکه جایگاه ارتباطات ما با آمریکا سفارت سوئیس است آنها یادداشت های خود را از این طریق به ما داده و یا تحویل می گرفتند.

نماینده بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز هر دو طرف دارای بسته هستند و مذاکرات متوازن است و این بسته ها نقاط مشترک فراوانی دارند، به رغم های و هوی تبلیغاتی سیاسی جهان فضا نسبت به گذشته برای ورود به یک بحث جدی با رویکرد تفاهم آماده تر است.

وی ادامه داد: مشترکات دو بسته چیزی است که در مذاکرات مورد بحث قرار می گیرد. آنچه که اتفاق افتاده انعکاس نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آمادگی برای مذاکره است و مخاطبان اصلی این نامه کسانی هستند که این نامه را نوشته اند و چون آقای سولانا به نمایندگی 1+5 ماموریت یافته اند، باید مراحل بعدی را نیز ایشان تنظیم کند. بنابراین مذاکره آقای جلیلی با سولانا پیش مذاکره خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet