شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/18 09:59:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیته آموزش و پرورش تشریح کرد؛

حکم صریح برنامه پنجم در رابطه با وسایل گرمایشی در مدارس

**عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، استاندارد‌سازی سیستم گرمایشی مدارس را امری مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: ما صراحتا دولت را مکلف کردیم که در جهت استاندارسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس و افزایش اعتبارات در این زمینه اقدام کند.

"نورالله حیدری‌دستنایی"نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ  در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به آغاز فصل سرما و برخی مشکلات مدارس در زمینه وسایل گرمایشی با تاکید براینکه حفظ سلامت دانش‌آموزان و دانشجویان امری مهم است، افزود: لازم است سیستم‌های گرمایشی این 2 گروه دارای ضریب استاندارد بالا و هم در جهت استفاده بهینه از امکانات و انرژی باشد.

وی افزود:با توجه به این بحث، به طور صریح دولت را مکلف کردیم که در جهت استاندارد سازی و افزایش اعتبارات عمرانی و مقاوم‌سازی مدارس گام بردارد.

حیدری در ادامه گفت: در مورد مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس، می‌توانیم ساختمان را به‌گونه‌ای تعبیه و طراحی کنیم که نیاز کمتری به حرارت داشته باشد، در واقع از نور طبیعی برای گرما استفاده شود.

وی به حساسیت کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجلس نسبت به این موضوع اشاره کرد و افزود: بودجه سنواتی که برای این جریان در نظر گرفته شده است و به دلیل گزارش‌هایی که به کمیسیون در رابطه با حوادث ناگوار ناشی از غیر استاندارد بودن وسایل گرمایشی در مدارس، ارائه می‌شد؛ کمیسیون و مجلس را نسبت به این موضوع حساس کرد.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز در سقف اعتبارات خود به این امر مهم اهتمام جدی نشان داده است، کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز با برنامه‌های خود و همچنین اعضای خود که هر کدام مسئولیت ارائه گزارش درباره اجرای درست قوانین دارند، حاکی از حساسیت این موضوع است.

به گفته حیدری یک حکم مستقل و جدی نسبت به مسئله استاندارد سازی سیستم گرمایشی در مدارس  در قانون برنامه پنجم دیده شده است و نگاه خوب و ویژه‌ای این جریان را دنبال می‌کند.
   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet