خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/18 12:05:00
سرویس سیاسی
نقوی با برتر دانستن موضع ایران در مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد؛

موفقیت هسته‌ای ایران به نفع کشورهای منطقه است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حفظ امنیت ایران برای کشو‌رهای منطقه ضروری است گفت: موضع ایران در مقابل آژانس بین‌المللی و گروه ۱+۵ کاملا برتر است و حق ایران است که ازطرف مقابل مطالباتی داشته باشد.

"سید حسین نقوی حسیسنی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص ارزیابی خود از روند مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 با بیان اینکه جمهوری اسلامی با یک دست پر در این مذاکرا ت حاضر شد  گفت: جمهوری اسلامی به عنوان  یک کشور دارای تکنولوژی و فن آوری و به عنوان یک کشور بهره مند از صنعت هسته ای در دنیا شناخته شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی آغاز فعالیت نیروگاه بوشهر و سوخت گیری آن را دلیل دیگر موفقیت و برتری موضع ایران در این مذاکرات دانست و گفت:امروز ایران به عنوان یک کشور بهره مند ار انرژی هسته ای مطرح است که حفظ امنیت آن برای همه کشورهای منطقه الزامی است چرا که اگر تهدیدی علیه صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد آثار سوء آن به سایر کشورها نیز منعکس می شود.

وی تصریح کرد:بنابراین امروز فقط ما نیستیم که باید تامین کننده امنیت نیروگاه بوشهر باشیم و امارت،عمان و بحرین و سایر کشور های همسایه دیگر نیز باید در فکر حفظ امنیت ایران باشند.

عضو کمیسیون امنین ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ترور دانشمندان هسته ای ایران گفت:ترور دانشمندان هسته ای کشورمان که متاسفانه در پی خطای آشکار آژانس مبنی بر انتشار اسامی متخصصین و دانشمندان هسته ای ایران که در عرف  فعالیت های آژانس و بازرسان آن نیست صورت گرفت نیز موجب برتری موضع ایران در این مذاکرات شده است.

وی با محکوم کردن این اقدام آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفت:انتشار اسامی دانشمندان هسته ای از سوی آژانس موجب سوءاستفاده تروریست ها و رخ دادن حادثه ترور شد و آژانس از این لحاظ محکوم است و باید پاسگو باشد.

نقوی در پایان اظهار داشت: ایران باید همچون گذشته محکم و راسخ  برنامه خود را ادامه دهد و بر مواضع برحق خود بایستد و این حق ماست که از طرف مقابل که خطا کار است و مرتکب اشتباه شده مطالباتی داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet