هدر موبایل
1389/09/18 09:26:00
سرویس اقتصادی
قادری:

حساب ذخیره ارزی با صندوق توسعه ملی ادغام نمی‌شود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه کشور تکلیف حساب ذخیره ارزی تعیین شده است، تاکید کرد: حساب ذخیره ارزی با صندوق توسعه ملی ادغام نخواهد شد.

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه کشور تکلیف حساب ذخیره ارزی مشخص شده است و قرار نیست این حساب با صندوق توسعه ملی ادغام شود.

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه قرار شد حساب ذخیره مثل گذشته به کار خود ادامه دهد، گفت: این حساب جهت تنظیم دریافتی و پرداختی دولت در نظر گرفته شد به این شکل که از کل درآمد از صادرات نفت، گاز، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی 20 در صد در حساب ذخیره خواهد شد و هر سال 3 درصد به آن اضافه می‌شود.

به گفته این نماینده اگر درآمد دولت از فروش این محصولات افزایش یابد به طور طبیعی در حساب ذخیره خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: همچنین پیش بینی شد در مواقعی که دولت با کسری درآمد از فروش فرآورده‌های نفتی مواجه شد از حساب ذخیره برداشت کند و سالانه طبق قانون بودجه مبلغی در اختیار قوه مقننه قرار گیرد.

قادری تصریح کرد: علاوه بر در نظر گرفتن کسری دولت، موارد دیگری مانند دادن تسهیلات به شرکت‌های غیردولتی عمومی به روال قبل پا برجاست.

این نماینده تاکید کرد: پیش از این از حساب ذخیره ارزی به این شرکت‌ها تسهیلاتی داده شده که باید طلب‌ها به حساب باز پرداخت شود.

قادری یادآور شد: حساب ذخیره ارزی با صندوق توسعه ملی ادغام نخواهد شد و بر اساس برنامه پنجم توسعه این حساب به کار خود ادامه می‌دهد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet