هدر موبایل
1389/09/18 13:18:00
سرویس سیاسی
محمدی:

دستگاه‌های اجرایی از نخبگان هسته‌ای محافظت کنند

**نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور شهید شهریاری از نخبگان هسته‌ای کشور گفت: دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند از جان دانشمندان کشور محافظت کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "بهمن محمدی" در گفتگو با روزنامه «نسل فردا» گفت: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی ما به طور عام این وظیفه را دارند که از افرادی که صلاح بدانند در شرایط و زمان‌های متفاوت و گوناگون حمایت و حفاظت کنند البته شاید دیدگاه این بوده که اگر این افراد به صورت ناشناس رفت وآمد کنند خیلی در معرض خطر نباشند و حساسیت‌ها کمتر باشد.

وی افزود: حالا که متأسفانه از طریق خود این سازمان‌های بین‌المللی که مکلف هستند اسرار را پوشیده نگه دارند اسامی این افراد به این صورت منتشر می‌شود قطعاً دستگاه‌های امنیتی و حفاظتی و اطلاعاتی ما و نیروهای انتظامی مکلف هستند و حتی لازم نیست مجلس مجدد تکلیف کند که وظیفه‌شان را در این زمینه با توجه به شرایط موجود بهتر انجام بدهند.

محمدی همچنین درباره قانون اعتبارات متروی کلانشهرها و مصوب مجلس شورای اسلامی که از سوی دولت اجرا نشده است نیز گفت: طبعاً آن‌چه قانون شده دستگاه‌ها مکلف هستند انجام دهند و حتماً در این زمینه هم نظارت لازم از ناحیه مجلس خواهد شد ولی شاید بعضی مواقع تأمین آن منابع یک مقدار احتیاج به زمان بیشتری داشته باشد یعنی تأمین منابع که گاهی اوقات در قانون می‌آید زمینه‌هایی لازم دارد که به سرعت ممکن است دست یافتنی نباشد ولی این قانون حتماً پیگیری می‌شود که اجرا شود و این یکی از راه‌های توسعه حمل‌ونقل عمومی است که در شهرهای بزرگ مردم از آن استفاده می‌کنند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان همچنین درباره دروغ‌پردازی‌های ویکی‌لیکس نیز گفت: به نظر می‌رسد که این یک نوع فرافکنی است تا افکارعمومی را به سمت دیگری هدایت کنند، ثانیاً زمینه فعالیت‌هایی که در نظر دارند در آینده انجام دهند را به صورت غیرمستقیم فراهم کنند و ثالثاً ذهنیتی ایجاد کنند تا کشورهای همسایه یا کشورهایی که روابط خوبی با جمهوری اسلامی دارند تردید به این روابط حسنه پیدا کنند. به هر حال آنها اهداف سویی را دنبال می‌کنند و در مجموع می‌توانیم تلقی کنیم که این جنگ روانی است که نمی‌شود الان این را کاملاً تحلیل کرد و باید منتظر بود این اطلاعات کامل منتشر شود تا آن وقت با دقت و اطلاع بیشتر تجزیه و تحلیل کرد.

بهمن محمدی در پایان گفت: در هفته‌ای که گذشت به دلیل آلوده بودن هوای اصفهان مسافرت بیشتری به مناطق فریدن و چادگان و فریدونشهر انجام گرفت چون آنجا هوای پاکی دارد. از سوی دیگر در همین هفته یک سرمایه‌گذار در شهرک صنعتی چادگان پس از صحبت‌های مقدماتی حضور پیدا کرد و در آنجا با حضور مسئولین استان کلنگ‌ نخستین کارخانه نان صنعتی در استان اصفهان به زمین خورد که امیدواریم به زودی بتواند به تولید انبوه برسد.

این مسئله نوید خوبی برای مردم منطقه است که هم به اشتغال کمک می‌کند و هم به هر حال با جذب سرمایه چرخه اقتصادی در منطقه بهتر می‌چرخد. در سال‌هایی که بارش کافی باشد در این سه شهرستان حدود 60 هزار تن گندم به دست می‌آید که این بار چنین کارخانه نان صنعتی تأمین ماده اولیه می شود و بازار مصرف آن‌هم در کل ایران و حتی خارج از ایران است که امیدواریم چنین سرمایه‌گذاری موفق منجر به ایجاد اشتغال و الگوی دیگر مناطق باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet