شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/18 14:10:00
سرویس اقتصادی
شریف حسینی خواستار شد؛

حمایت دولت از بخش خصوصی در استان خوزستان

**سید شریف حسینی نماینده اهواز و عضو کمیسیون صنایع و معادن طی یادداشتی که در روزنامه فرهنگ جنوب خوزستان منتشر شده به بررسی ظرفیت های اقتصادی استان خوزستان پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن این یادداشت در پی می آید: 

استان خوزستان و موقعیت و ظرفیت‌های اشتغالزایی در آن امر قابل توجهی است و اگر چه تا پیش از این بحث نفت و صنایع نفتی حرف اول درآمدزایی این استان بود اما در حال حاضر راه‌اندازی کارخانه خودرو سبک در این استان نکته مهمی در بحث درآمدزایی و اشتغال است.

استان خوزستان به واسطه ارتباط نزدیکی که با استان‌های کهگیلویه‌وبویراحمد، ایلام و لرستان دارد همچنین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس،  می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه خوب حتی در زمینه صادرات باشد. راه‌اندازی کارخانه خودرو سبک در خوزستان می‌تواند بحث اشتغالزایی را به طور کاملاً جدی مطرح کند چرا که هر خودرو از 4 هزار قطعه تشکیل شده و برای تولید این میزان حدود 1500 شرکت بزرگ و کوچک درگیر خواهند بود که خود قابل توجه است و به نظر می‌رسد که این اقدام در حدود 2 هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه بخش خصوصی حضور گسترده‌ای در این کارخانه دارد بخشی از اهداف اصل 44 نیز عملیاتی می‌شود چرا که این بار در پرونده اینچنینی دولت به حمایت از بخش خصوصی برخاسته تا بتواند حضور آن‌را تقویت کند.

اما آنچه در میان تمام این مزایا قابل توجه است آن است که این حمایت‌ها مستمر باشد و متولیان و دست‌اندرکاران مربوطه برای تسریع کار، عزم جدی داشته باشند که بی‌شک به نفع منطقه، استان و کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet