خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/19 09:27:00
سرویس اقتصادی
نماینده شادگان مطرح کرد؛

علاقه‌مندی بخش‌خصوصی برای حضور در صنایع بالادستی نفت

**نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سرمایه‌گذاری صورت گرفته توسط بخش خصوصی در صنایع بالادستی نفت اظهار داشت: بخش خصوصی علاقه‌مندی بسیاری برای سرمایه‌گذاری در صنعت‌نفت دارد چرا که این صنعت بسیار سودده است اما این بخش برای حضور دارای چند مشکل اساسی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،"مجید ناصری‌نژاد" در گفتگو با روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان، ضعف مالی بخش‌ خصوصی به منظور سرمایه‌گذاری را یک مشکل اصلی برشمرد و گفت: متولیان امر در این زمینه باید تسهیلات لازم را ارائه دهند تا بخش خصوصی بتواند حضور پررنگ‌تری داشته باشد.

وی افزود: از نظر فنی و تکنولوژی هم یکسری مشکلات و مسائل وجود دارد که باید تلاش شود تا این مسائل فنی به روز شوند. ناصری‌نژاد در ادامه تصریح کرد: مشکلات و مسائلی که تا پیش از این گریبانگیر این صنعت بوده و اینکه تا پیش از این شرکت‌های خارجی حضور زیادی در این صنعت داشتند گاهی کار کردن با برخی شرکت‌های داخلی برای آنها مشکل است.

نماینده مردم شادگان اظهارداشت: در صورتی که مشکلات و موانع این کار برطرف شود قطعاً بخش خصوصی تمایل بسیاری برای حضور در این صنعت دارد و به سرعت سرمایه‌گذاری وی جواب می‌دهد.ناصری‌نژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت‌نفت ایران جزو صنایع بسیار قدیمی کشور است که در آن افراد متخصص، آگاه و باتجربه بسیاری حضور دارند و اگر شرایط مهیا شود بی‌شک افراد بسیاری از بخش خصوصی علاقه‌مند خواهند بود در این صنعت حضور یابند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحث متعددی که در این منطقه پیگیری شده است، اظهار داشت: طی هفته‌های گذشته بحث معارفه فرماندار جدید شهرستان را داشتیم که آقای فیوضی به جای حیاتی آمدند. وی افزود: بحث کلنگ‌زنی استخر سرپوشیده شادگان و مجتمع فرهنگی شادگان از دیگر موارد انجام شده بود.

وی به بازدید از تالاب شادگان به عنوان یک اقدام دیگر اشاره کرد و گفت: افتتاح مدرسه روستای اُمه و مدرسه باهنر در مرکز شهر شادگان و نیز مدرسه جهانگیری از دیگر پروژه‌های مطلوب پیگیری شده است. وی خاطرنشان کرد: شروع عملیات آبرسانی به روستای دهستان حسینی و اصلاح شبکه برق شهردار خوین و همچنین شبکه برق قناسره از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

ناصری‌نژاد به انجام مراسم راهپیمایی عید غدیرخم در بخش قناسره اشاره کرد و گفت: بحث انجام راه روستایی و بهسازی  آن در 10 روستای شادگان و آسفالت راه روستایی بیت‌عاشور و بدرانی توسط بنیاد مسکن از جمله اقدامات قابل‌توجه در طول هفته‌های گذشته بوده است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet