هدر موبایل
1389/09/19 10:06:00
سرویس فرهنگی
آلیا خواستار شد:

الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت بر مبنای رفع فقر و فساد تدوین شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تدوین الگوی ایرانی اسلامی را برای رسیدن کشور به قله های پیشرفت ضروری دانست و گفت:در تدوین این الگو باید به جوهره وعصاره دیدگاه های اسلامی در ارتباط با رفع تبعیض و فقر و فساد و محرومیت زدایی و توضیع عادلانه منابع توجه شود.

"فاطمه آلیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص لزوم تدوین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت گفت:از 2 سال پیش که مقام معظم رهبری دهه پیش رو را  دهه پیشرفت تلقی کردند بنا را براین نهادیم که برای رسیدن به قله های پیشرفت در زمینه های فرهنگی، مذهبی، سیاسی ، اقتصادی،علمی و اجتماعی با توجه به اینکه اکنون در کجا قرار داریم و می خواهیم به کجا برسیم برنامه ریزی داشته باشیم.

نماینده مردم تهران،ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود:مسیری که برای رسیدن به پیشرفت در همه زمینه ها طی می کنیم باید با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی و مطابق با موازین اسلامی و فقه اسلامی باشد و  در همین راستا تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت ضروری است.

وی در خصوص شاخص هایی که باید درتدوین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت در نظر گرفته شود گفت: آنچه در تدوین این الگو مهم است توجه به جوهره وعصاره دیدگاه های اسلامی در ارتباط با  رفع  تبعیض و فقر و فساد و محرومیت زدایی، توضیع عادلانه منابع ،ثروت و عدالت گستری است.

آلیا با بیان اینکه در حال حاظر با توجه به رویکرد دولت دهم به این مسائل زمینه برای اجرای این اهداف مهیا است گفت: تدوین برنامه به سرعت بخشیدن برای رسیدن به این اهداف و تداوم آن کمک می کند چرا که وقتی برنامه ای تدوین و تبدیل به قانون شود هدف اصلی  برنامه با عوض شدن مسئولین دستگاه های اجرای و یا با تغییر دولت عوض نمی شود.

وی با تاکید برنظارت دستگاه های نظارتی براجرای صحیح این الگو گفت:برای موفقیت الگوی ایرانی اسلامی که می تواند الگویی برای سایر کشورها باشد باید بر اجرای آن نظارت صورت گیرد و عملکرد قوه ققضاییه ،قوه مجریه و قوه مقننه بسیار مهم و موثر است.

آلیا خاطر نشان کرد:نظارت باید توسط دستگاه های نظارتی و بدون هرگونه شعار و کار تبلیغاتی و با تعهد به مردم و اعتقاد به خدمت رسانی صورت گیرد.

وی همچنین یادآورشد: دستگاه های نظارتی موظفند تا بر اجرای صحیح این الگو و تطبیق آن با اهداف مندرج  در سند چشم انداز 20 ساله و قوانین تصویب شده در برنامه 5 ساله و برنامه بودجه سالانه که همگی در جهت پیشرفت کشور تنظیم می شود نظارت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet