هدر اصلی
1389/09/19 11:20:00
سرویس کمیسیون ها
بهروز جعفری:

آلودگی هوا ریشه در کم‌کاری‌های گذشته دارد

**بهروز جعفری گفت: آلودگی شهرها فقط مربوط به کمبود مترو نیست که بخواهیم همه آن را متوجه دولت بدانیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،"بهروز جعفری" نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه نسل فردای اصفهان با بیان این موضوع درباره علت پرداخت نشدن بودجه دو میلیاردی مصوب مجلس شورای اسلامی از سوی دولت گفت: در این اوضاع و احوال که شاید یکسری کم‌کاری‌ها هم از دوره‌های قبلی باقیمانده باشد، مدیران گذشته باید پاسخگوی عملکرد خودشان باشند، به خصوص درباره آلودگی هوای تهران که مربوط به یکی، دو سال اخیر هم نیست و شدت آلودگی آن در سال‌های مختلف کم و زیاد شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: نکته بعد این است که وقتی مجلس موردی را تصویب کرد و قانون شد، باید اجرایی شود. روند آن هم مشخص است و مجلس هم این قانون را از کانال‌های نظارتی مختلف پیگیری می‌کند.

جعفری با اشاره به اختلاف نظر دولت و مجلس درباره این موضوع گفت: فکر می‌کنم کارگروهی که از طرف مقام معظم رهبری تشکیل شده است به این مسئله بپردازد و آن‌را حل کند. اما نکته مهم همان بخش اول صحبت‌های من است که از این موضوع بهره‌برداری سیاسی نکنند تا همه موارد گذشته را رها کرده و فقط به این امر توجه کنند که چرا بودجه مترو پرداخت نشده است. البته مجلس هم از اهرم‌های نظارتی خود به خصوص کار گروهی که گفتم استفاده می‌کند تا این موضوع نیز به درستی انجام شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترورهای اخیر دانشمندان هسته‌ای کشور نیز گفت: تمام کسانی که با برنامه صلح‌آمیز ما مشکل دارند و آن‌را برنامه‌ هسته‌ای نظامی می‌دانند در ترورهای اخیر مسئولند که شامل آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. طبیعی است که گروه 1+5 و شورای امنیت هم که تحت نفوذ این دو کشور هستند، خالی از مسئولیت نیستند.

وی در ادامه تاکید کرد: وقتی دولت‌های استکباری بحث تحریم و تهدید نظامی را مطرح کردند و دیدند که مردم ما به این موضع توجهی نمی‌کنند تصمیم گرفتند که حذف فیزیکی را انجام دهند. این یک قضیه سوخته و بدون پاسخ است که از روی یاس و ناامیدی انجام می‌دهند که در رأس این موضوع هم آمریکا و سپس رژیم صهیونیستی است.

جعفری درباره اسناد منتشر شده از سوی سایت ویکی لیکس هم با اشاره به جنبه‌های مختلف آن گفت: اسنادی که این سایت منتشر کرده است ابعادی فراگیر دارد که بسیاری از کشورها را درگیر کرده است. اول باید توجه کرد که این اسناد چقدر صحت و ارزش حقوقی دارند که البته فکر نمی‌کنم ارزشی داشته باشند.

وی اظهارداشت:نکته‌ بعد هم درباره تأثیر این اسناد و هوشیاری کشورهای منطقه است که مسئولان آنها چقدر آگاه هستند و چه میزان تحت تأثیر این مدارک قرار گرفته‌اند، ضمن اینکه آنها چقدر مردم کشورهایشان را در برابر تأثیرپذیری از چنین مواردی مقاوم کرده‌اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet