هدر موبایل
1389/09/20 11:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نظر کریمی‌فیروزجایی درمورد وحدت اصولگرایان

**عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون اصوگرایان مجلس با اشاره به طراحی معادله وحدت در نشست‌های اصولگرایان با احمدی‌نژاد و جامعتین، اظهارداشت: نقش احمدی‌نژاد و دولت وی در وحدت اصولگراها بسیار موثر است.

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به وحدت اصولگرایان و نشست‌های آنها در این خصوص، اظهارداشت: امروز وحدت و اتحاد ملی، مورد تأکید مقام معظم رهبری و لازمه جامعه امروز ایران برای مقابله با توطئه‌های مختلف استکبار جهانی است؛ از این رو باید حول محور قانون اساسی و رهبری بتوان برای تقویت پایه‌های نظام اسلامی بین همه گروه‌های سیاسی معتقد به مبانی اصلی و اساسی نظام اسلامی وحدت برقرار کرد.

وی بر همین اساس در کنار وحدت ملی، اتحاد اصولگرایان را مطرح و تصریح‌کرد: پس از جریانات یک سال اخیر توسط جریان فتنه به سرکردگی موسوی، کروبی و خاتمی امروز بیش از هر زمانی جریان اصولگرایی نیاز به اتحاد و یکپارچگی دارد.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون اصوگرایان مجلس در عین حال به برخی اختلاف سلیقه‌ها در درون جریان اصولگرایی که در برخی حوزه‌ها مثل سیاسی و فرهنگی وجود دارد، اشاره و یادآورشد: در مجموع اصولگرایان به چهار اصل اسلام، انقلاب، رهبری و امام(ره) پایبند هستند و افرادی که در این دایره اصولگرایی تعریف می‌شوند باید با کنار گذاشتن اختلافات سلیقه‌ای که تا حدی نیز لازمه پویایی و بالندگی جریان اصولگرایی هستند، طبیعی است.

وی با تأکید بر اینکه اصولگرایان نباید مسائل جزیی، فرعی و اختلافات سلیقه‌ای را به مسائل اصلی تبدیل کنند، افزود: باید با کنارگذاشتن مسائل حاشیه‌ای به اصل رسالت امروز اصولگرایان که باید در سایه وفاق و صمیمیت برای ساختن کشور و حل مشکلات و موضوعات اصلی مردم که معیشت، اشتغال جوانان و هدفمندی یارانه‌ها است، تلاش کرد.

کریمی فیروزجایی با بیان اینکه اصولگرایان باید منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنند، گفت: لازمه حل مشکلات کشور و برخی مسائل پیش رو مثل اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، جز اتحاد و وحدت بین سران سه قوه که در اختیار اصول‌گرایان است، به دست نخواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه اصولگرایان باید حول محور ولایت، وحدت را در این جریان برقرار شود، اظهارداشت: نقش احمدی‌نژاد و دولت در این خصوص بسیار ممتاز و بی‌بدیل است؛ چراکه دولت برآمده از آراء بیش از 25 میلیون نفر بوده و طبیعی است که در معادلات سیاسی که در درون اصولگرایان تنظیم خواهد شد با حفظ محوریت جامعه مدرسین و روحانیت مبارز که در همه صحنه‌ها ممتاز و مردم پشت سر آنها حرکت می‌کنند بسایر تأثیرگذار است.

نماینده مردم بابل در مجلس با تأکید بر اینکه در انتخابات آینده چه مجلس و چه ریاست‌جمهوری با محوریت روحانیت و با مد نظر قرار دادن وزن سیاسی احمدی‌نژاد و دولت وی باید معادله‌ای طراحی شود که همه سلیقه‌های اصولگرایی در قالب آن بتوانند به وحدت رسیده و برای اداره کشور نقش داشته باشند، تصریح‌کرد: مهمترین مسئله، شکل‌گیری مجلس نهم است که همچون مجلس هشتم کارآمد، ولایی و اصولگرا باشد.

وی با بیان اینکه از هم‌اکنون برخی افراد برای انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری خیز برداشته‌اند، یادآورشد: در حال حاضر انتخابات مجلس بسیار حیاتی بوده و نقش موثری در اداره کشور دارد؛ اگر مجلس در انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری همراه رئیس‌جمهور نباشد در آینده به مشکل برخواهیم خورد از این رو امروز باید اصل و اساس اتحاد اصولگرایان برای اداره آینده سیاسی کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet