خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/20 11:27:00
سرویس سیاسی

دستور بازشماری آراء انتخابات پارلمانی مولداوی صادر شد

**دیوان عالی کشور مولداوی دستور بازشماری آراء انتخابات پارلمانی ۲۸ نوامبر (۷ آذر) سال جاری میلادی در این کشور را صادر کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از ریانووستی، دستور بازشماری آراء انتخابات پارلمانی اخیر مولداوی با هدف اطمینان از صحت نتایج به دست آمده که به پیروزی حزب کمونیست در این کشور انجامید، صادر شده است.

حزب کمونیست مولداوی که خود را پیروز بلامنازع انتخابات پارلمانی این کشور می‌داند از سوی دادگاه عالی مولداوی به نقض قوانین انتخاباتی متهم شده است.

این در حالی است که به گفته ناظران بین‌المللی حاضر، انتخابات پارلمانی مولداوی در کمال صحت و آزادی برگزار شده است.

انتخابات پارلمانی مولداوی با هدف پایان دادن به خلا قدرت سیاسی و انتخاب رئیس‌جمهور جدید فقیرترین کشور اروپایی برگزار شده بود.

انتخابات پارلمانی 28 نوامبر مولداوی سومین انتخابات پارلمانی این کشور طی دو سال گذشته بوده؛ در حالی که دو پارلمان گذشته از انتخاب رئیس‌جمهور جدید این کشور بازماندند.

از ابتدای ماه آوریل سال 2099 میلادی چهار انتخابات سراسری در مولداوی برگزار شد که آخرین آنها ماه سپتامبر سال جاری میلادی با عنوان رفراندوم در این کشور برگزار شد و بر اساس آن ایجاد اصلاحات بر قانون اساسی مولداوی با هدف انتخاب مستقیم رئیس‌جمهور این کشور به رای گذاشته شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet