هدر موبایل
1389/09/20 11:36:00
سرویس اقتصادی
عیسی جعفری با تقدیر از همکاری مجلس:

تمام خواسته‌های کمیسیون کشاورزی در برنامه پنجم گنجانده شد

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی از برآورده شدن تمام خواسته‌های این کمیسیون و گنجانده شدن تمام نظرات کارشناسی کمیسیون کشاوزری در برنامه پنجم توسعه خبر داد و این برنامه را برنامه ای برای مقرون به صرفه کردن کشاورزی برای کشاورزان عنوان کرد.

"عیسی جعفری" سخنگوی کمیسیون کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اینکه تمام خواسته‌های کارشناسانه کمیسیون کشاورزی برای رشد کیفیت و خودکفایی در عرصه کشاورزی به برنامه پنجم توسعه افزوده شد، گفت: برنامه پنجم توسعه برنامه ایست که در آن با پیشنهادهای الحاقی کمیسیون کشاورزی که در نهایت دقت و کار کارشناسی تهیه شده‌اند سعی شده تا در پایان اجرای برنامه پنجم، فضا به گونه ای باشد که کشاورزی به شغلی معتبر و مقرون به صرفه برای کشاورزان تبدیل شود.

وی رشد سطح مکانیزاسیون اراضی کشاورزی، بالا رفتن بهره‌وری، استفاده صحیح از منابع آب و اعطای سند به تمامی اراضی کشاورزی را از جمله مهمترین پیشنهادهای الحاقی کمیسیون کشاورزی به برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و همچنین افزود: کمیسیون کشاورزی از مدت‌ها قبل نیازهای بخش کشاورزی را که باید در برنامه پنجم گنجانده می شد شناسایی کرده بود و به این ترتیب هرچه برای بخش کشاورزی ضروری می دانست به این برنامه افزود.

مکلف کردن دولت به رشد سالانه 7 درصدی در بخش کشاورزی مهمترین پیشنهادالحاقی کمیسیون کشاورزی

نماینده کبودراهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، مکلف کردن دولت به رشد سالانه 7 درصدی کشاورزی در تمام زمینه ها از قبیل مکانیزاسیون، بیمه، سیاستهای حمایتی و ... را مهمترین پیشنهاد الحاقی کمیسیون کشاورزی به برنامه پنجم عنوان کرد و گفت: با الحاق این پیشنهاد دولت موظف است در طول پنج سال اجرای برنامه پنجم توسعه بخش کشاورزی را در مجموع 35 درصد نسبت به امسال رشد دهد که این مقدار موجب جهش بزرگی در کشاورزی ایران می شود و به امید خدا کشاورزی را شغلی مناسب و مقرون به صرفه برای مردم می کند.

جعفری همچنین افزود: نکته مهمی که از امروز بر عهده کمیسیون کشاورزی و در کل نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد، نظارت بر حسن اجرای این موارد است تا با این نظارت مجلس و اجرای صحیح از سوی دولت شاهد حرکتی اساسی در کشاورزی کشورمان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet