هدر موبایل
1389/09/20 11:37:00
سرویس اقتصادی
عماد حسینی خبر داد:

نزدیک به 70 درصد از خواسته‌های کمیسیون انرژی در برنامه پنجم گنجانده شد

**سخنگوی کمیسیون انرژی از تحقق ۷۰ درصد از پیشنهادها و اصلاح‌های مد نظر این کمیسیون در برنامه پنجم توسعه خبر داد و مهمترین الحاقی این کمیسیون به برنامه پنجم را نیز مکلف کردن دولت به تهیه سند راهبردی انرژی عنوان کرد.

"سید عماد حسینی" سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با  اظهار رضایت از روند تصویب برنامه پنجم نظرات کمیسیون انرژی در مورد این برنامه را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: کمیسیون انرژی خواسته‌های خود را به دو بخش اصلاحی و الحاقی تقسیم بندی کرد که در مورد موارد اصلاحی مد نظر کمیسیون اکثر این اصلاحات در کمیسیون تلفیق و یا نهایتا در صحن علنی به تصویب رسید.

حسینی در مورد پیشنهادهای الحاقی این کمیسیون به برنامه پنجم توسعه نیز گفت: بخش زیادی از پیشنهادهای الحاقی ما به برنامه پنجم توسعه اضافه شد و بخشی هم با مساعدت نمایندگان روبرو نشد.

تهیه سند راهبردی انرژی مهمترین پیشنهاد الحاقی کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مکلف شدن دولت به تهیه سند راهبردی انرژی را مهمترین پیشنهاد الحاقی این کمیسیون به برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و در مورد سایر پیشنهادهای الحاقی نیز گفت: موارد مهمی با پیشنهاد کمیسون انرژی به برنامه پنجم اضافه شد که از جمله آنها می‌شود به اختصاص 10 درصد از عواید فروش نفت خام و میعانات گازی برای راه اندازی پروژه‌های مختلف نفت و گاز اشاره کرد.

وی اختصاص این 10 درصد در طول برنامه پنجم را موجب رشد برداشت از مناطق نفتی و گازی عنوان کرد و گفت: با اختصاص این اعتبار مطمئنا در طول برنامه پنجم جهش چشمگیری در برداشت از میادین مشترک نفت و گاز خواهیم داشت.

نماینده مردم قروه و دهگلان همچنین در مورد برخی از پیشنهادهای این کمیسیون که با نظر مساعد مجلس روبرو نشد نیز گفت: کمیسیون انرزی در برخی موارد نیز پیشنهادهای مهمی داشت که متاسفانه نظر نمایندگان بر گنجاندن آنها در برنامه پنجم نبود، از جمله این پیشنهادها یک پیشنهاد در مورد تامین خوراک پتروشیمی‌ها و یکی هم در مورد تشکیل کمیته عالی صیانت از مواد هیدروکربنی بود که موفق به الحاق آنها به برنامه پنجم نشدیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet