پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/04/17 14:04:03
سرویس کمیسیون ها

جلسه کمیسیون اجتماعی با حضور وزرای تعاون و رفاه برگزار شد

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی از حضور وزرای رفاه و تامین اجتماعی و تعاون در کمیسیون خبر داد و گفت: پس از معارفه وزرا، عباسی وزیر تعاون توضیحاتی در خصوص بخش تعاون ارائه کردند و معضلاتی را که پیش روی بخش تعاون در اقتصاد ملی ما وجود دارد را بیان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجید نصیرپور نایب رئیس کمیسیون اجتماعی گفت: طبیعتا جمهوری اسلامی ایران به استناد قانون اساسی که اقتصاد ایران را مبتنی بر سه پایه خصوصی، دولتی و تعاونی دیده است، ساز وکاری برای انجام تحقق این اصل از قانون اساسی طراحی کرده که مجری آن ساز و کار وزارت تعاون است اما به دلیل مشکلاتی که پیش روی بخش تعاون بوده و ذهنیاتی که در مورد بخش تعاون وجود داشته متاسفانه به اقرار همه دست اندرکاران کشور، هم نمایندگان مجلس و هم مسئولین اجرایی بخش تعاون سهم قابل توجه خود را اندوخته نداشته و دچار مشکلات جدی است.

نصیرپور تصریح کرد: کمیسیون اجتماعی به عنوان متولی بخش تعاون در مجلس دارای انگیزه بسیار خوبی است. با توجه به نیاز امروز که در واقع حمایت از آحاد مردم در جامعه در حوزه اقتصاد است و همینطور بحث واگذاری هایی که به استناد اصل 44 قانون اساسی آغاز شده و تاکید مقام معظم رهبری برای بکارگیری بخش تعاون نیز در این زمینه است، کمیسیون آماده شده که این زمینه همکاری را فراهم کند و اگر مشکل و معضل قانونی وجود دارد آن را با حمایت مجلس حل نماید.

وی گفت: ذهنیت جامعه در مورد بخش تعاون تشکلات کم توانی است که باید الزاما با حمایت دولت ارتزاق کنند در حالی که اصل حرکت می تواند چرخه برعکس در بخش تعاون داشته و این ظرفیت را داشته باشد که با بکارگیری افراد صاحب پیشه و جمع آوری سرمایه های مادی و انسانی نظام در عرصه های اقتصاد فعالیت کند و حساب های بخش تعاون هم در حساب های مالی دولت باید کاملا متمایز و شفاف باشد تا بتوانیم عملکرد تعاون را تفکیک شده از سایر بخش ها ببینیم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در خصوص جلسه معارفه وزیر رفاه و معاونین وی با اعضای کمیسیون اجتماعی گفت: در این جلسه بحث عدالت اجتماعی و رفاه از اصلی ترین شعارهای حاکمیت در جمهوری اسلامی است. قاعدتا حکومتی که بر پایه شعارهای دینی استوار شده باید فکر جدی در خصوص رفاه مردم و آسایش روانی و مالی مردم داشته باشد.

نصیرپور افزود: تامین اجتماعی می تواند کمک موثری داشته باشد خصوصا در حال حاضر که بحث هدفمند کردن یارانه ها مطرح است. موضع و موقعیت تامین اجتماعی بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده و ما به هر میزان که تامین اجتماعی و تامین روانی مردم را ارتقا بدهیم این گونه رفتارهای حاکمیت که در واقع تعدیل قیمت ها و هدفمند کردن یارانه ها است با آرامش بهتری جا می افتد و حمایت عمومی پشت این قضیه جمع خواهد شد که به طور طبیعی کار را آسان تر می کند.

وی گفت: امیدواریم این جلسه در تحقق این اهداف موثر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet