شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/20 13:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مجبی‌نیا:

تشت رسوایی مدعیان حقوق شهروندی از بام افتاد

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی برخورد پلیس انگلیس با دانشجویان معترض را تداوم جنایات سربازان این کشور در عراق و افغانستان دانست و گفت: برخورد و بازداشت دانشجویان در لندن تشت رسوایی مدعیان حقوق شهروندی را از بام انداخت.

بر اساس گزارش منابع رسمی در تظاهرات روز پنج شنبه گذشته دانشجویان معترض در شهر لندن که با حمله گسترده پلیس به خشونت کشیده شد حداقل 55 نفر زخمی شدند که بیشتر مجروحان این درگیری ها به رغم وخامت اوضاع از ترس دستگیری توسط پلیس و ماموران امنیتی قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند.

در این تظاهرات 43 نفر از معترضان مجروح شدند و پلیس لندن حداقل 34 نفر از تظاهرات کنندگان را بازداشت کرد.

'جهانبخش محبی‌نیا' در گفت و گو با ایرنا این اقدام پلیس انگلیس را سرآغاز وحشی گری توصیف کرد و اظهار داشت: بدون شک اقدام پلیس بریتانیا که مورد تایید نهادهای مدنی آن کشور است سرآغاز نوعی وحشی‌گری است که سابقه آن را در کشورهای غربی بارها دیده‌ایم.

وی با یادآوری جنایات سربازان انگلیسی و دیگر کشورهای غربی در عراق و افغانستان و همچنین حمایت انگلیس از کشتار مردم مظلوم فلسطین گفت: برخورد پلیس این کشور با دانشجویان نشان می دهد که آنها حتی به مروجین اندیشه و علم هم رحم نمی کنند.

محبی نیا از اساتید و آزاد اندیشان واقعی جهان خواست که در برابر این رفتار پلیس لندن سکوت نکنند و فریاد اعتراضی خود را بلند کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet