هدر موبایل
1389/09/20 13:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکبریان:

پروژه آزادراه تهران - شمال به تاریخ پیوسته است

**عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: پروژه احداث آزادراه تهران - شمال‌ از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند بار ترافیکی را در اطراف تهران کاهش دهد، اما این پروژه به تاریخ پیوسته است.

عزیز اکبریان نماینده مردم کرج و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مشکلات ترافیکی تهران و امتداد یافتن این مشکلات به استان البرز، گفت: مشکلات ترافیکی تهران و کرج یک مشکل و معضل بزرگ برای کشور است و با توجه به اینکه حدود بیش از 11 استان کشور در مناطق شمالی، غربی و شمال غرب کشور جاده و مسیر به سمت استان البرز دارند، مشکلات ترافیکی در این‌باره افزایش یافته است.

وی افزود: جمعیت حدودا 10 میلیونی تهران نیز در روزهای تعطیل معمولاً به مراکز تفرجی‌ استان البرز و شهرهایی همچون کرج، ساوجبلاغ، قزوین و استان‌های شمالی سفر می‌کنند و همه این سفرها معمولاً از طریق کرج انجام می‌شود که این مسائل باعث شده که حجم ترافیکی بسیار سنگینی محدوده استان البرز به وجود بیاید.

نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: یکی از دلایل مهم آلودگی هوا در تهران هم ترافیک‌هایی است که در بخش‌های غربی تهران ایجاد می‌شود، با توجه به اینکه مسیر باد اکثرا از غرب به شرق است،‌ آلودگی حاصل از ترافیک‌ها در غرب تهران به مرکز و شرق پایتخت منتقل می‌شود.

اکبریان ادامه داد: در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شده که از جمله آنها امتداد یافتن بزرگراه شهید همت تا کرج است، البته دو طرفه کردن بخش‌هایی از این بزرگراه نیز جزو اقداماتی بود که قول آن داده شده بود اما متاسفانه تعهدات وزیر راه در این خصوص تا به حال عملی نشده است.

وی با بیان اینکه وزیر راه برای امتداد دادن این بزرگراه به کرج قول داده بود که در طی یک سال این پروژه را به سرانجام برساند، گفت: در حال حاضر با گذشت حدوداً 18 ماه این پروژه پیشرفت 20 درصدی داشته و در واقع این طرح تقریبا تا پایان راه فاصله زیادی دارد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: پروژه احداث بزرگراه تهران - شمال نیز از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند بار ترافیکی را در اطراف تهران کاهش دهد، اما این بزرگراه به تاریخ پیوسته است؛ با توجه به نظری که وزارتخانه نسبت به این پروژه دارد، مردم هم نسبت به اتمام آن ناامید هستند.

اکبریان در پایان تأکید کرد:‌ متاسفانه وزارت راه و ترابری به جای اینکه مشکل بزرگراه تهران - شمال را پس از 15 سال حل کند، به دنبال احداث بزرگراه حرم تا حرم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet