هدر موبایل
1389/09/20 15:14:00
سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون قضایی خبر داد:

محقق شدن بخش قابل توجهی از خواسته‌های کمیسیون قضایی در برنامه پنجم

**نایب رییس کمیسیون قضایی از برآورده شدن بخش اعظمی از پیشنهادها و اصلاحات مد نظر این کمیسیون در برنامه پنجم توسعه کشور خبر داد.

"فرهاد تجری" نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت از برآورده شدن بخش قابل توجهی از خواسته‌های این کمیسیون در روند بررسی برنامه پنجم توسعه خبر داد و افزود: اکثر خواسته های کمیسیون ما در برنامه لحاظ شد که این خواسته‌ها به دو بخش اصلاح برخی موارد موجود در لایحه و پیشنهادات الحاقی مربوط می‌شد.

تجری در مورد مهمترین پیشنهادهای الحاقی کمیسیون قضایی به برنامه پنجم نیز، گفت: کمیسیون قضایی پیشنهادهایی در حوزه ثبت اسناد، محاکم قضایی، جلوگیری از اطاله دادرسی، تقویت بعد نظارت بر محاکم و استفاده از فناوری‌های نوین جهت خدمت رسانی گسترده تر به مردم را برای الحاق به لایحه پیشنهاد کرد که با موافقت نمایندگان روبور شد و به متن برنامه پنجم افزوده شد.

نماینده قصر شیرین همچنین با تاکید بر تصمیم این کمیسیون برای گسترده تر شدن خدمت رسانی به مردم در حوزه قضایی و حقوقی، تصریح کرد: تامین کادر اداری و قضایی از مواردی است که کمیسیون در برنامه پنجم برای گسترده تر شدن خدمت رسانی به مردم در نظر دارد و با توجه به اینکه روزبروز بر تکالیف قوه قضاییه افزوده می‌شود، شایسته نیست که سیستم قضایی از امکانات نوین و نیوری کارآمد برای خدمات رسانی به مردم بی بهره باشد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی همچنین رویکرد پیشگیرانه در مورد مسائل قضایی را از جمله رویکردهای مهم این کمیسیون در مورد پیشنهادات و الحاقی های خود به برنامه پنجم عنوان کرد و گفت: یکی از رویکردهای جدی کمیسیون حقوقی و قضایی این است که حجم پرونده های وارده به مراجع قضایی کم شود تا از این رهگذر دادگاه ها و سیستم قضایی بتوانند به درستی کار خود را انجام دهند و به مردم خدمت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet