شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/20 15:21:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری -1

صندوق توسعه ملی پشتیبان اصلی سرمایه گذاری در کشور است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صندوق توسعه ملی پشتیبان اصلی سرمایه گذاری در کشور است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی روز شنبه در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی خود به شرح عملکرد مجلس در تصویب برنامه پنجم توسعه پرداخت و افزود: هدف از تصویب صندوق توسعه ملی عدم حرکت روزمره کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با تصویب صندوق توسعه ملی حداقل 20 درصد از درآمدهای نفت، گاز،میعانات گازی صرف امور تولیدی و توسعه ای کشور خواهد شد. از سوی دیگر در نگارش برنامه سالانه 3 درصد هم به آن اضافه می شود و در عین حال 50 درصد از مانده حساب ذخیره ارزی به آن افزوده خواهد شد.

وی افزود: حفظ حساب ذخیره ارزی برای تعادل بخشی از صندوق توسعه خواهد بود به عبارتی این بخش باید سازوکار تولید کشور باشد.

رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های مجلس اشاره کرد و افزود: در مجموع در کمیسیون تلفیق برنامه حدود 250 ساعت و در صحن علنی مجلس نیز 150 ساعت کار نسبتا متمرکز بر روی آن انجام شود.

وی افزود: نمایندگان برای پربار کردن اهداف مجلس با استفاده از مرکز پژوهش های مجلس نظرات بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی و نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام بهره بردند و همکاری های خوبی در کمیسیون انجام شد.

وی افزود: در بررسی لایحه برنامه از نظرات همه صاحب نظران دانشگاه استفاده شد، و در عین حال از مدیران باسابقه نیز دعوت به عمل آمد.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در برنامه پنجم توسعه کشور همچنین اهتمام مضاعفی برای قشر ایثارگران در خصوص مسائلی چون درمان، مسکن و تحصیل صورت گرفت.

 وی گفت: در برنامه پنجم توجه شد که موادی خلاف قانون اساسی وجود نداشته باشد. این مواد که در لایحه کم نبود حذف یا اصلاح شد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه سیاست های کلی برای برنامه پنجم توسعه درنظر گرفته شده بود، تصریح کرد که در طول برنامه تلاش شد تمام مواد براساس این سیاست کلی باشد ودر تمام برنامه سیاست های کلی جاری باشد.

رییس قانون گذاری تاکید کرد: در مجموع کار ملی و مهم با برنامه پنجم توسعه صورت گرفت و امیدواریم در اجرای آن اهتمام جدی صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet