روز مجلس
1389/09/20 15:56:00
سرویس کمیسیون ها
لاریجانی در نشست خبری -3:

مبارزه با فساد نیازمند عزم جدی است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با فساد، اراده کلی و اراده جامعه اعم از اراده ملی و دستگاه های نظارتی را می طلبد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که 2 سال تاخیر در ارجاع لایحه سلامت اداری به مجمع تشخیص مصلحت نظام می گذرد، آنچنان که صاحبنظران گفته اند تصویب این لایحه بنا به تعریفی که از فساد اقتصادی، تحصیل مال نامشروع و امثالهم داده است، می تواند در مبارزه با مفاسد اقتصادی گام بزرگی باشد. دلیل این تاخیر چیست؟ اظهار کرد: در مجمع تشخیص مصلحت نظام این بخش مطرح شد اما به دلیل اینکه سیاست های مهمی در حال بررسی بود این موضوع با تاخیر مواحه شد.

لاریجانی با بیان این مطلب که دستور کارهای دیگری نیز در مجمع وجود داشت، گفت: برنامه هایی مانند سیاست های آموزش و پرورش و برنامه های روزآمد در دستور کار مجمع بود اما این موضوع نیز باید پیگیری شود و امر مهمی است.

وی افزود: مبارزه با فساد، اراده کلی واراده جامعه اعم از اراده ملی و دستگاه های نظارتی را می طلبد و باید معطوف به موضوعی شود که مقام معظم رهبری نیز در بند 7 و 8 نیز به آن اشاره کرده اند که به جای کار تبلیغاتی اراده برای تحقق واقعه این امر داشته باشند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه این موضوع نیاز به نگاه نظارتی دارد، گفت: اگر این امر احتیاج به قانون داشته باشد مجلس در این زمینه می تواند اقدام کند و آن را در مجمع نیز پیگیری خواهیم کرد و آن بخش هایی که میان شورا و مجلس اختلاف نظر وجود داشته باشد نیز قابل پیگیری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet