هدر موبایل
1389/09/20 16:02:00
سرویس سیاسی
لاریجانی درنشست خبری-4

افزایش قیمت حامل‌های انرژی ظرف چند سال اجرا شود

**علی لاریجانی گفت:استراتژی مجلس این بود که افزایش قیمت حامل‌های انرژی ظرف چند سال اجرا شود و موضوعی که باید ظرف چند سال رخ دهد نباید در مدت ۲ ، ۳ ماه تحقق پیدا کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگاری در رابطه با تاخیر افزایش قیمت حامل های انرژی گفت: از نظر مجلس این امر باید در پروسه آرامی و ظرف مدت پنج سال رخ دهد اما کاری که دولت انجام داد تمهید مقدماتی برای تحقق این موضوع بود که به نظر ما زمان بر هم بود.

وی افزود: ما فکر می کردیم که این امکاناتی که دولت آماده کرده از قبل تمهید شده است اما معلوم شد که کارهای مقدماتی زیادی احتیاج دارد که به زمان هم نیاز داشت.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مقدمات اولیه طی شده و دولت هم اظهار آمادگی کرده است، گفت: موضوعی که باید ظرف چند سال رخ دهد نباید در مدت 2 ، 3 ماه تحقق پیدا کند، ثقل اصلی آن در سال آینده اجرا خواهد شد که فشاری به توده مردم وارد نشود در واقع به چهارچوب هایی باید توجه شود که از نظر تاکتیکی به دولت باید این اجازه داده می شد.

لاریجانی تصریح کرد: استراتژی مجلس نیز این بود که افزایش قیمت حامل های انرژی ظرف چند سال اجرا شود.

وی همچنین در رابطه با مصوبه بانک مرکزی در برنامه پنجم و سرنوشت این مصوبه اظهار کرد: ما منتظر نظر شورای نگهبان هستیم و بعد جزء مواردی که باید بررسی شود می تواند در دستور کار قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از نظر آئین نامه ما نمی توانیم مصوبه ای که مجلس تصویب کرده است را دوباره بررسی کنیم اما اگر شورای نگهبان آن را برگرداند این کار امکان پذیر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet