خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/20 16:04:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری- 5

برای مبارزه با فساد باید به صورت سیستماتیک برخورد کرد

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید در مبارزه با فساد نظام اداری به صورت سیستماتیک برخورد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایسنا مبنی بر اینکه شما به صراحت عنوان کردید امیدی به مبارزه با فساد نظام اداری ندارید، در این خصوص توضیح فرمایید، اظهار داشت: هوای سالن همایش مبارزه با فساد نظام ادرای سنگین بود و گفتم وقتی نمی توانیم هوای این سالن را تنظیم کنید چطور می فرماید با فساد مبارزه کنید؟

 علی لاریجانی در پاسخ به این سوال با بیان اینکه منظور از آن جمله عدم امید با مبارزه با فساد و نظام اداری نبود، گفت: باید انضباط اداری و کاری و فضایی برای ایجاد اجرای قانون و جلوگیری از فساد فراهم شود.

ریئس قوه مقننه با بیان اینکه مساله مبارزه با فساد در همه کشورهای دنیا وجود دارد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد سلامت در مدیران است و ما باید تمرکز جدی در این زمینه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این سوال ایجاد می شود که چرا این گونه فسادها در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، گفت: اینکه در یک پرونده مبلغ زیادی فساد اقتصادی ایجاد می شود مسئله کوچکی نیست و قوه قضاییه باید اقدام کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید در مبارزه با فساد نظام اداری به صورت سیستماتیک برخورد کرد، گفت: نباید نگاه استراتژیک ما تنبیهی باشد بلکه باید روش بازدارنده را پیش روی بگیریم، مجلس نیز با تصویب موادی در برنامه به دنبال بازدارندگی فساد نظام ادرای است.

لاریحانی با بیان اینکه رییس قوه قضائیه اعلام کرده در این زمینه ها وارد خواهد شد، تصریح کرد: روزهای اولی که به مجلس آمدم طرحی درباره مبارزه و برخورد جدی با فساد ارائه کردم که اعلام شد این سند باید با جدیت اجرا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet