هدر موبایل
1389/09/20 16:20:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری-9

تاکید لاریجانی به برخورد با دانه‌درشت‌های اقتصادی

**رئیس مجلس شورای اسلامی بر برخورد با تخلفات مالی دانه‌درشت‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که نظارت مجلس بر امور مملکت به خصوص مسائل اقتصادی چگونه است، اظهار کرد: این موضوع که با تخلفات مالی دانه درشت ها برخورد شود یک وجه کار است و مهم و ضروری است و هرچه در این کار قاطعیت بیشتر باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه غوغاسالاری باید به پایان برسد، افزود: باید فضا برای تحقق این امر در امور قضائی باز باشد چون موضوعی مهم و ضروری است که از فساد اقتصادی جلوگیری شود البته تنها مسئله این نیست بلکه باید برای رونق اقتصادی و جلوگیری از تورم به تولید در کشور توجه شود و توسعه کشور بر پایه تولید باشد.

لاریجانی تاکید کرد: برای ایجاد رقابت و بازار کار باید بتوان فضای اشتغال را گسترش داد و به آن اهتمام کرد و جلوی انحصارها را گرفت حتی در مواردی که برخی از بخش های تولیدی به بخش غیردولتی واگذار شده باز هم روش های نظارتی و حاکمیتی در آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: این مورد را در قانون صندوق توسعه نیز اعمال کردیم که طبق شرایطی مدیران می توانند وام بگیرند.

لاریجانی همچنین با اشاره به پروسه اجرای هدفمندی یارانه ها در کشور اظهار کرد: تاکید ما درباره زمان اجرا کردن این قانون پروسه چند ساله و با آرامش است اما اگر با شوک وارد این جریان شویم و این قانون را اجرا کنیم می تواند مضر باشد و البته هنوز در مقدمات این قانون هستیم و به طور کامل اجرا نشده است.

وی در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار درباره افزایش قیمت فولاد و آهن گفت: قانون هدفمندی یارانه ها باعث شده تا واردات فولاد و آهن کمی مسدود شود این امر به خصوص در بخش غیردولتی مشهودتر است در مورد مسکن نیز سیاست دولت برای خارج کردن مسکن از بورس سیاست درستی است و مجلس هم از این امر برای پایین آوردن قیمت مسکن حمایت می کند اما تنها مسئله مسکن مهر نیست بلکه باید اقتصاد مسکن نیز رونق پیدا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet