هدر موبایل
1389/09/20 16:24:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری- 10

دیپلماسی آمریکا از جنس جاسوسی و توطئه‌گرایانه است

**رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید نسبت به عملکرد خود درخصوص مطالب منتشره در سایت ویکی لیکس پاسخگو باشند، تاکید کرد: دیپلماسی آمریکا از جنس جاسوسی و توطئه گرایانه است.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لاریجانی در پاسخ به پرسش خبرنگار الجزیره مبنی بر این که در شرایطی که سایت ویکی لیکس از دلخوری برخی رژیم‌های عربی از تلاش هسته‌ای و اعمال محدودیت آن پرده برداشته و در عین حال برخی کشورهای عربی به همکاری فعالیت‌های هسته ای با ایران ابراز تمایل کرده اند،دیدگاه کشورهای عربی را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: درخصوص ماهیت سایت ویکی لیکس ابهامات زیادی وجود دارد، بخش های دیگری از کشور و در سطح بین المللی باید به این بحث توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها باید نسبت به عملکرد خود درخصوص مطالب منتشره پاسخگو باشند، چراکه دیپلماسی آمریکا از جنس جاسوس و توطئه گرایانه است.

رئیس قوه مقننه یادآور شد: قبلا در اطلاعات پنهان اخباری منتشر می شد که حاوی مطالب درست و غلط بود اما در این شرایط لازم است آمریکایی ها پاسخگو باشند، مبنی بر این که آیا دیپلمات های آنها برای امور دیپلماسی به کشورها اعزام می شود یا مسایل دیگر.

رئیس مجلس سپس به بحث ابراز علاقه کشورهای عربی به مساله هسته ای پرداخت و افزود: درخصوص ابراز علاقه کشورهای عربی برای حضور در فعالیت های هسته ای ایران باید توجه داشت مساله هسته ای بستگی به این دارد آنها چه نقشی خواهند داشت، چرا که موضوع هسته ای در ایران پنهان نیست.

وی گفت: یک زمانی کشورهای غربی معتقد بودند مساله هسته ای ایران باید در آژانس انرژی هسته ای حل شود اما هنگامی که پرونده در آژانس مطرح شد آنها موضوع دیگری را مطرح کردند مانند وقتی که اوباما رئیس جمهور آمریکا از اردوغان و داسیلوا رئیس جمهور برزیل درخواست کرد که با ایران مذاکره کند بعد ما دیدیم پس از مذاکره تهران آنها بر علیه جمهوری اسلامی ایران قطعنامه صادر کردند یعنی آنها دنبال حواشی و تکنیکهای تخریب هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet