هدر موبایل
1389/09/20 16:30:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری- 12:

نگاه برخی افراد به مسائل کشور همراه با توهم است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه برخی از افراد در کشور همراه با توهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که برخی از افراد نزدیک به احمدی نژاد اختلافات میان دولت و مجلس را به عدم همراهی شما با دولت می دانند و در عین حال آنها معتقدند شما با چهره اصولگرایی وارد مجلس شدید اما عملکردی دیگری را ارائه دادید گفت: لزومی نمی بینم درخصوص اظهارات هر کس اظهارنظر کنم برخی یکسری مسایل را در کشور با توهمات می بینند البته برخی هم بدشان نمی آید مسایل حاشیه ای را پررنگ کنند.

وی افزود: آن چیزی که در جریان مجلس و اصولگرایی وجود دارد این است که مجلس جایگاه قانونی و قانون اساسی دارد، در قوه مقننه باید قانون تصویب و اجرایی شود و این موضوع ربطی به اصولگرایی و غیراصولگرایی ندارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجلس دارای یک چارچوب مشخصی است ما معتقد به قانون اساسی و اجرای آن هستیم.

وی یادآور شد: در حوزه اصولگرایی نظارت مختلفی وجود دارد اما آنچه مهم است آینده کشور و منافع نظام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی نظراتی که توسط برخی نزدیکان رئیس جمهور در مورد اسلامیت پرداخته می شود افزود: برخی اظهارات نشانه سرگشتگی است، اسلامیت روش دارد و حوزه های علمیه مسئول آن هستند.

وی تاکید کرد: هرکس نمی تواند درخصوص مسایل اسلام صحبت کند، من بارها با چنین اظهاراتی مخالفت خود را ابراز داشته ام. مسایل دینی باید در حوزه های علمیه و توسط علماء عظام مورد بحث و بررسی و ارائه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت من در این زمینه ها با حرفهای ناپخته در حوزه دین مخالفم.

وی خاطرنشان کرد: باید در مورد مسایل اصلی و ساختار کشور از جمله مساله ولایت فقیه توجه کرد و از آن صیانت نمود و در عین حال به آن پایبند بود و از این موضوع فرار نکرد.

لاریجانی گفت: ممکن است موضوعی به حوزه تقنین ربطی نداشته باشد و به حوزه رفتاری بازگردد. حرکت سالم اصولگرایی مبتنی بر اسلام است که از حوزه های علمیه منبعث شده به تعبیر حضرت امام راحل (ره) اسلام جوهری باشد.

وی گفت: شخص باید به آرمانهای امام راحل، وصیت نامه امام، راه شهدا، ولایت فقیه و نظرات مقام معظم رهبری پایبند باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet