انتخابات ریاست جمهوری
1387/04/17 16:09:00
سرویس فرهنگی
علی احمدی با حضور در فراکسیون فرهنگیان:

ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش کاری موثر برای تحول این وزارتخانه است

وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز دوشنبه با حضور در فراکسیون فرهنگیان گفت: ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش کاری موثر برای تحول این وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ابتدا در این جلسه حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان طی ارائه گزارشی گفت: قرار است اعضا پس از استماع سخنان وزیر، نظرات و پیشنهادات خود را برای کاستن مشکلات فرهنگیان ارائه کنند.

حاجی بابایی همچنین خبر از برگزاری جلسه کمیته دیگری در محورهای تخصصی داد.

در ادامه این جلسه علی احمدی وزیر آموزش و پرورش و فرهنگ با اشاره به کمبود مربی بهداشت، مشاور فرهنگی و درس های تخصصی و غیره گفت: این مشکلات از مشکلات اصلی آموزش و پرورش است و همچنین کسری مزمن 8600 میلیارد تومان بودجه در سال گذشته و امسال از دیگر عوامل مخقق نشدن اهداف این وزارتخانه است.

علی احمدی افزود: آموزش و پرورش با کسری بودجه مواجه است ولی با این حال از همین بودجه کم نیز استفاده صحیح نمی شود و بایستی این بودجه مدیریت شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مجلس بایستی نگاه بهتری به بودجه این وزارتخانه داشته باشد تا کارها با شفافیت صورت گیرد، گفت: عدالت، کیفیت و بهره وری را باید با هم در آموزش و پرورش در نظر بگیریم چرا که اگر فقط به هزینه ها توجه کنیم یک نگاه تک بعدی خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: پرداختی وزارت آموزش و پرورش به مراتب کمتر از نهادهای دیگر بوده به طوری که پرداختی سال گذشته به طور میانگین برای کارکنان عددی معادل 428 هزار تومان بوده است.

وی تصریح کرد: تعهداتی بر دوش ما می افتد و تصمیم گیری هایی صورت می گیرد بدون اینکه اعتبارات خاص آن در نظر گرفته شود.

علی احمدی در پایان گزارش خود گفت: از ابتدای دولت نهم هر نوع بورسیه تحصیلی ممنوع شد در حالی که با تلاش وزارتخانه مقرر شد افراد مامور به تحصیل به تحصیلات خود ادامه دهند.

پس از گزارش وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان اعضای فراکسیون فرهنگیان به مسایل و مشکلات موجود پرداختند که عبارت بود از اینکه آیا شاخص های پیشرفت و توسعه در مناطق محروم در برنامه این وزارتخانه مورد توجه قرار گرفته است یا خیر و منابع آن مشخص گردیده است و دیگر اینکه آیا با وجود مشکلات اخلاقی در مواردی وجود یک معاون برای 370 دانش آموز کفایت خواهد کرد؟

در ادامه از دیگر ایرادات عنوان شده برای برنامه ارائه شده وزیر عبارت بود از: ناسازگاری این برنامه با اصل 44 قانون اساسی، ایجاد اختلال در دیگر دستگاه ها با فراخوان نیروها، عدم برآورده شدن خواسته های مقام معظم رهبری مبنی بر تحول در نظام تعلیم و تربیت، تفکیک فعالیت های رفاهی و خدماتی برای فرهنگیان از تشکیلات آموزشی، تقلیل آموزش ضمن خدمت، لحاظ شدن عدالت اجتماعی و امتیاز دهی به معلمان و تعیین نیروی انسانی برای مدارس حاشیه و بخش های شهرستان ها و ضرورت گسترش دغدغه های دینی و ملی در فضای مدارس.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet