خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/20 10:35:00
سرویس فرهنگی
ملک محمدی از نخبگان و حوزویان خواست

استفاده از تمام ظرفیت نظام برای تدوین الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از نخبگان، حوزویان و دانشگاهیان خواست از تمام ظرفیت نظام برای تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت استفاده کنند.

"حسن ملک محمدی" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: با عنایت به تمدن فرهنگی و تاریخی و درخشان ایران و همچنین سابقه دین مداری و پایبندی ملت بزرگوار ایران به ارزشهای دینی تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت یک ضرورت است. ضمن اینکه تجربه 3 بعد از پیروزی انقلاب و فتح قله‌های مجد و عظمت توسط دانشمندان ایرانی و همه این پشرفت ها این اعتماد به نفس را به ما می دهد که می توانیم با یک الگوی تخصصی پیشرفت و توسعه به اهداف عالی خود برسیم.

نماینده مردم دامغان با تاکید بر اینکه تدوین الگوی ایرانی -اسلامی پیشرفت به این معنا نیست که ما چشممان را به روی پیشرفت‌های مثبت غرب ببندیم خاطرنشان کرد: اما ما خود دارای قدرت تصمیم گیری، تصمیم سازی را داریم و با تمسک به منابع اسلامی می توانیم به اهداف متعالی خودمان برسیم

وی از قرآن و ائمه به عنوان اصلی ترین این منابع یاد کرد و گفت: هیچ علمی وجود ندارد مگرآنکه در قرآن به آن اشاره شده باشد. شما می بینید در دنیا امروز کشف های جدیدی می شود که 1400 سال پیش در قرآن و در کلام خداوند به آن اشاره شده است. بنابراین سرچشمه همه پیشرفت ها در قرآن وجود دارد و وقتی دارای چنین سرچشمه عظیم علم هستیم چرا باید از آن استفاده نکنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی منبع دیگر تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را ائمه اطهار و پیامبران معرفی کرد و گفت: پیامبر بزرگوار اسلام می فرمایند «انا مدینه العلم و علی بابها». ما امام محمد باقر (ع) را داریم که به تمام علوم آگاه بودند. امام صادق (ع) را داریم که فقط شاگردان ایشان بزرگترین خدمات را به پیشرفت علم کرده اند. لذا با اساس قرار دادن علوم قرآنی و اقتدا به ائمه می توانیم با سرعت به جامعه ای پیشرفته و جامعه ای نمونه در تمام ابعاد علمی و اقتصادی و سیاسی و اجتماعی وحتی نظامی تبدیل شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet