هدر موبایل
1389/09/20 17:30:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری-30

مجلس جلوی تخلف از قانون می‌ایستد

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا در بررسی مناقشات بین دولت و مجلس همیشه نظر دولت تامین می شود گفت: مجلس روی نظر خود در موضوعات تخلف از قانون ایستادگی می کند.

علی لاریجانی گفت:  در برخی موارد نظر مجلس و در برخی موارد نظر دولت تامین شده و اغلب هم این نظرات به هم نزدیک شده است.

وی با تاکید بر اینکه روی نظر خود در موضوعات تخلف از قانون ایستادگی می کند گفت: در مواردی که تخلف صورت می گیرد مجلس روی نظر خود پافشاری می کند چرا که باید مسیر قانون طی شود.

رییس قوه مقننه گفت: در برخی از موارد طرح های ملی مطرح می شود که دولت و مجلس در خصوص تاکتیک اختلاف نظر دارند به طور مثال نظر مجلس در زمینه هدفمندی یارانه ها مشخص بود اما دولت تاکتیک خاصی را برای اجرای آن در نظر داشت.

لاریجانی با اشاره به تصویب اساسنامه صندوق توسعه ملی در مجلس گفت: در این مورد مجلس با استراتژی دولت به دلیل مغایر با سیاست های کلی ابلاغی مخالف بود و روی نظر خود ایستاد و همان طور که دیدید، صندوق توسعه ملی با نظر مجلس به تصویب رسید.

رییس قانون گذاری کشور با بیان اینکه نباید دو قوه لجاجت داشته باشند گفت: مهم این است که لجاجت نداشته باشیم و همه به دنبال مصلحت و پیشرفت کشور باشیم.

نماینده مردم قم ادامه داد: مجلس و دولت در برخی موارد بر روی تاکتیک ها اختلاف نظر دارند در حالی که استراتژیک هر دو قوه یکی است، به همین دلیل مجلس تا جایی که مغایر قانون نباشد نظر دولت را تامین می کند.

لاریجانی تاکید کرد: تامین نظر دولت کار عالمانه ای است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet