ایام محرم 1398
1389/09/20 17:38:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری 34:

مجلس در جلوگیری از واردات بی رویه جدی است

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه پنجم توسعه، ماده ای در خصوص عدم ورود کالاهای بی کیفیت مد نظر گرفته شده است گفت: یکی از موضوعات مهم مجلس در برنامه پنجم توسعه جلوگیری از تبدیل کشور به بازار مکاره اجناس خارجی و ممانعت از واردات کالاهای بی کیفیت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "علی لاریجانی" در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تصمیم مجلس در مورد واردات بی رویه گفت: ورود محصولات غیر ضروری به کشور باعث ضعف کشور درخصوص اشتغال زایی خواهد شد و نباید اجازه دهیم ایران به بازار مکاره ای برای ارائه محصولات بی کیفیت کشورهای دیگر شود.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه وزیر جهاد کشاورزی مسئول تعیین ورود محصولات کشاورزی و دامی شد، تا بعد از این تنها براساس کمبودهایی که در کشور وجود دارد این قبیل  کالاها وارد شود.

وی گفت: در برنامه پنجم علاوه بر تعیین تعرفه برای ورود محصولات کشاورزی و صنعتی به استاندارد نیز توجه شده است ، در جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز تصمیم گرفته شد تا ماده دیگری در خصوص اجرای دقیق استاندارد در برنامه پنجم دیده شود.

لاریجانی ادامه داد: در برنامه پنجم به تسهیل فضاهای کسب وکار، تشویق صادرات و عدم ورود محصولات بی کیفیت توجه ویژه و خاص شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet