شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/20 18:04:00
سرویس بین الملل
ابطحی:

طرح ادعاهای واهی ازسوی اعراب هیچ حاصلی برای آنها ندارد

**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی در دفاع از تمامیت ارضی خود بویژه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی به هیچ‌وجه کوتاه نخواهد آمد، افزود: ما جزایرسه گانه را همیشه متعلق به ایران دانسته و می‌دانیم و نام خلیج فارس هم به هیچ وجه تغییرپذیر نیست.

"سید محمد جواد ابطحی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در رابطه با تدارک گسترده قطری ها برای استفاده از میزبانی جام ملت‌ها علیه ایران در جعل نام خلیج فارس در چاپ پوستر و اقلام اطلاع رسانی و تبلیغاتی، گفت: همانطور که محققان و مورخان عنوان می کنند نام خلیج فارس همیشه  به این نام در کتب تاریخی ثبت شده است.

نماینده خمینی شهر افزود:زمانی که انگلیسی ها بحث استرداد جزایر سه گانه را داشتند، تاکید داشتند سه جزیره برای ایران است و از نام خلیج فارس برای این دریا استفاده کردند.

وی با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی با کشور قطر درباره انتشار برخی خبرها مبنی بر اقدام این کشور مبنی بر جعل نام خلیج فارس در اقلام تبلیغاتی جام ملت های آسیا، گفت: هر چند که بعید می دانم دولت قطر با توجه به رابطه خوبی که با جمهوری اسلامی دارد اجازه طرح نام های جعلی برای خلیج فارس را بدهد، اما در عین حال به دولتمردان این کشور توصیه می کنم که دست به اقداماتی خلاف نزاکت بین المللی نزده و با برادر بزرگتر خود تعامل داشته باشند.

ابطحی با اشاره به موضع جمهوری اسلامی مبنی بر گسترش روابط با کشورهای دیگر بویژه کشورهای اسلامی، خاطرنشان کرد: ایران دست دوستی به همه کشورها مخصوصا کشورهای حاشیه خلیج فارس دراز کرده و خواهان گسترش روابط با این کشورها در همه زمینه‌ها است و حتی تهران اعلام کرده که آماده همکاری های امنیتی با این کشورهاست.

عضو کمیسیون شوراها با اظهار اینکه طرح ادعاها از سوی کشورهای عربی هیچ حاصلی برای آنها نخواهد داشت؛ به این کشورها توصیه کرد که فریب شیطنت های آمریکا و استکبار جهانی را نخورند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی با توجه به توانایی هایی خود به هیچ وجه در دفاع از تمامیت ارضی خود کوتاه نخواهد آمد، خاطرنشان کرد: ایران جزایر سه گانه را همیشه متعلق به خود دانسته می داند و نام خلیج فارس هم به هیچ وجه تغییرپذیر نیست.

ابطحی یادآورشد: مردم مناطق جزایر سه گانه با توجه به پیوندهای تاریخی که با سایر اقوام ایرانی دارند خیلی علاقه‌مندند که زیر پرچم جمهوری اسلامی باشند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی همچنین در پایان از دستگاه دیپلماسی کشور خواست  همانطور که در موضوع هسته ای با قاطعیت ایستادگی کرد، در خصوص ادعاهای برخی کشورهای عربی هم تحت تاثیر شانتاژ قرار نگرفته و ضمن برخورد جدی با این کشورها بداند که ملت ایران هم پشتیبان آنها است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet