شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/20 17:47:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست خبری-37

آلودگی تهران با آب پاشی حل نمی‌شود

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس درباره آلودگی هوای تهران از قدرت نظامی خود استفاده نمی کند گفت: از آنجا که مجلس در گیر بررسی برنامه پنجم توسعه کشور بود نمی توانست به مسائل و موضوعات دیگر ورود کند اما آلودگی تهران نیز با آب پاشی حل نمی‌شود.

علی لاریجانی با بیان اینکه طبق آئین نامه داخلی، در زمان بررسی برنامه پنجم مجلس نمی توانست به مسائل دیگر بپردازد، گفت: مجلس زمانی که برنامه وسیع کشور را بررسی می کند تنها می تواند به موضوعاتی 3 فوریتی ورود پیدا کند.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: بحث آلودگی هوای تهران موضوع اساسی و یک مقدار ریشه دار است که دلایلی چون عدم رسیدگی به حمل و نقل عمومی، کیفیت خودروها و مترو دارد.

نماینده مردم قم با بیان اینکه آب پاشی تهران از آلودگی نمی کاهد، گفت: باید در این زمینه راهکارهای عالمانه را پیش روی بگیریم یکی از این کارها می تواند گسترش مترو باشد.

وی گفت: مجلس بیش از این با تصویب قوانینی چون توسعه وایجاد امکانات حمل و نقل عمومی و مترو گامی برای رفع این مشکل برداشته است.

لاریجانی تاکید کرد: درخصوص حوادث اخیر مجلس در نظر دارد ورود پیدا کند و از طرفین موضوع آلودگی هوا دعوت خواهد کرد تا این مشکل بر طرف شود.

وی با بیان اینکه مجلس منتظر بود از بررسی برنامه پنجم فارغ شود گفت: حتی جلسه ای برای بررسی آلودگی هوای تهران تشکیل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet