هدر موبایل
1389/09/21 09:47:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از مفتح؛

لایحه برنامه پنجم برنامه اجرایی کشور تا پایان سال 94 است

**محمد مهدی مفتح نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی که در روزنامه همدان پیام منتشر شده،به تشریح روند بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن این یادداشت که در روزنامه همدان پیام  منتشر شده در پی می آید: 

لایحه برنامه پنجم توسعه در تاریخ 20 دی ماه 88 توسط رئیس‌جمهور محترم به مجلس تقدیم شد. با فاصله کمی از تقدیم برنامه لایحه پنجم، لایحه بودجه نیز به مجلس آمد. در آن زمان بحث مجلس این بود که کدام یک از این دو لایحه را اول بررسی کند، زیرا بررسی هم زمان آنها مقدور نبود. بعد از بحث‌های فراوان به این نتیجه رسیدیم که به دلیل تأخیر پیش آمده، برنامه چهارم توسعه یک سال دیگر تمدید شود و سال 89 نیز بر اساس برنامه چهارم اداره شود. در آن زمان بودجه بررسی شد و بعد از اتمام آن، از اوایل سال 89 بررسی لایحه برنامه پنجم را آغاز کردیم.

بررسی این لایحه ابتدا با برپایی همایشی علمی همراه شد، همایشی که روزهای 4 و 5 خردادماه در مدت دو روز اجرا شد و با استقبال خوبی همراه بود. حدود 300 مقاله ارائه و 44 مقاله در مدت دو روز در دو سالن به طور هم زمان قرائت شد.

پس از برگزاری این همایش، کمیسیون تلفیق به صورت متراکم و در یک مدت طولانی بحث لایحه پنجم را در مواد مختلف انجام و گزارش بررسی‌ها را به جلسه عمومی ارائه داد. بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در جلسات فشرده که برخی از آن‌ها از ساعت 6 صبح آغاز می‌شد پیگیری و سرانجام در روز چهارشنبه 18 آذرماه به اتمام رسید.

گزارش تکمیلی به زودی به شورای نگهبان ارائه می‌شود و آنها 10 روز فرصت دارند لایحه را بررسی و دیدگاههای خود را اظهار و ایرادات آنها برای بررسی و رفع به کمیسیون تلفیق ارجاء می‌شود.

لایحه برنامه پنجم در 9 فصل شامل؛ امور فرهنگی، علم و فناوری، امور اقتصادی، امور بودجه و نظارت، امور قضایی، سیاست خارجی و داخلی و غیره تهیه شده که تا پایان سال 94 برنامه اجرایی کشور خواهد بود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet