هدر موبایل
1389/09/21 09:57:00
سرویس فرهنگی
نصیری نماینده زنجان و طارم:

موافق خصوصی‌سازی آموزش و پرورش بودم

**خصوصی‌سازی آموزش و پررش می‌توانست با ایجاد فضای رقابتی کیفیت آموزش را افزایش دهد.

"سعدالله نصیری قیداری" نماینده زنجان و طارم  در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به خبرنگار روزنامه «مردم نو» زنجان گفت: در سال 1378 بودجه آموزش و پرورش 6 هزار میلیارد تومان بود که هر سال افزایش یافت و اکنون به 12 هزار میلیارد تومان رسیده است و امکان افزایش آن در بودجه سال آینده هم وجود دارد.

نماینده زنجان تصریح کرد: این در حالی است که متناسب با افزایش بودجه ما شاهد کاهش افت کیفیت آموزش هستیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات از عملکرد وزارت آموزش و پرورش راضی نیستند گفت: هدف از ماده 26 برنامه پنجم خصوصی‌سازی آموزش و پرورش نبود بلکه قصد داشتیم مدیریت مدارس را به همان مدیرانی که متصدی مدارس هستند واگذار کنیم تا فضای آموزش و پرورش رقابتی شود.

نصیری ادامه داد: متأسفانه با جو‌سازی که در صحن علنی مجلس شد، ماده رأی نیاورد در حالی که تصویب آن کمک بزرگی به جامعه آموزشی کشور بود.

نصیری قیداری با اشاره به اینکه در طرحی که ارائه شده بود خدمات مدیران در مدارس از سوی دولت خریداری می‌شد، افزود: 8درصد دانش‌آموزان ما در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند اما 90 درصد المپیادی‌ها از میان همان‌ها هستند چون در این مدارس رقابت و انگیزه وجود دارد. نماینده زنجان و طارم تأکید کرد: با این طرح دولت با بودجه کم و کیفیت عالی می‌توانست آموزش و پرورش خوبی را داشته باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet