هدر موبایل
1389/09/21 11:39:00
سرویس اقتصادی
پاپری‌مقدم خبرداد

تلاش برای کاهش تبعات استقرار حوزه‌های نفتی در استان بوشهر

**رئیس مجمع نمایندگان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شروع به کار نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این پروژه یک پروژه ملی است و برقی که از این طریق تولید می‌شود به شبکه برق سراسری وصل می‌شود و استان بوشهر انتفاع خاصی از استقرار این نیروگاه نمی‌برد.

"ایوب‌ پاپری‌مقدم" نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه « صدای بوشهر» خاطرنشان کرد: امیدواریم با افتتاح نیروگاه گناوه از برقی که تولید می‌شود استان بهره‌مند شود.

وی افزود: البته در حال حاضر در استان بوشهر قطعی برق یا نوسانات برق نداریم و این اتفاق فقط گاهی در تابستان می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که چه نیروگاه بوشهر و چه پروژه‌های نفتی مستقر در بوشهر تبعات کمتری برای این استان داشته باشند.نماینده مردم دشتستان تصریح کرد: از زمان استقرار حوزه‌های نفتی در بوشهر اینجانب از زمانی که در شورای شهر تنگستان بودم تا امروز در تلاش هستم تا تبعات آن کم شود.

وی گفت: با بهره‌گیری از منابع پارس‌جنوبی یک طرح آمایش سرزمین در استان مطرح شد که 1000میلیارد تومان از اعتبارات استانی به آن اختصاص داده‌ شد که نهایتاً با فشار به دولت، وزارت نفت متعهد شد که این طرح را اجرا کند. وی افزود: وزارت نفت 600میلیارد تومان از این اعتبار را هزینه کرده و طرح را به مرحله فونداسیون رسانده است اما 400میلیارد تومان دیگر برای تکمیل طرح احتیاج داریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان درخصوص فازهای پارس‌جنوبی نیز گفت: این طرح نیز یک پروژه ملی و از تکالیف وزارت نفت است اما ما به دنبال این هستیم که استقرار این صنایع تبعات کمتری برای استان داشته باشد و تبعاتی چون افزایش آلودگی و بیکاری و سایر تبعات آن را کنترل کنیم.

ایوب پاپری‌مقدم نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان در خصوص نارضایتی برخی از نمایندگان از روند بررسی برنامه پنجم در مجلس گفت: بررسی برنامه پنجم تمام شده است و گلایه از بررسی آن محلی از اعراب ندارد.پاپری‌مقدم با اشاره به اینکه این لایحه با تأخیر به مجلس ارائه شد، گفت: برخی نمایندگان انتظار داشتند تغییرات اعمال شده در کمیسیون‌ها و پیشنهادات اضافه شده به برنامه و اصطلاحاً چکش‌کاری‌های صورت گرفته مجدداً در صحن مطرح شود که این کار، کار پیچیده‌ای بود.

وی تصریح کرد: برنامه پنجم رضایت 70درصدی نمایندگان را جلب کرده است و آنچه اکثریت می‌پسندیدند صورت گرفته است.

پاپری‌مقدم افزود: بعضاً در روند بررسی به موادی اعتراض داشتیم که مطرح شد. ایوب پاپری‌مقدم رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از جلسات خود با مسئولان استان و نمایندگان جهت پیگیری مشکلات استان خبر داد و گفت: با مدیر سازمان بهزیستی، با استاندار و معاونین وی و سایر نمایندگان و تعدادی از سایر مسئولان استان جلساتی داشتم و مشکلات بوشهر بررسی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet