خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/21 12:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با اطلاع از تغییرات احتمالی برنامه پنجم در شورای‌نگهبان

یوسفیان ملا: دولت می‌تواند طبق آنچه که در مجلس تصویب شده اقدام به نگارش بودجه کند

**نماینده مردم لاهیجان در مجلس با بیان اینکه حتی اگر اول هفته آینده، دولت بودجه را به مجلس بدهد، شرایط بررسی آن در خانه ملت تا یک ماه آینده وجود ندارد، ‌گفت:‌ دولت می‌تواند تا یک ماه آینده لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند.

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه دولت باید برای ارائه بودجه سال 90 به مجلس تاخیر داشته است، گفت: این اظهار نظرها درست نیست چرا که دولت و مجلس وقت چنین کاری را نداشتند.

وی با بیان اینکه دولت تکلیفی ندارد که بودجه 90 را بعد از اتمام لایحه برنامه پنجم بنویسد، افزود: دولت از تغییرات احتمالی برنامه پنجم در شورای نگهبان مطلع است و بر این اساس می‌تواند طبق آنچه که در مجلس تصویب شده، اقدام به نگارش بودجه کند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه برنامه پنجم تا یک ماه دیگر نهایی خواهد شد، از برخی اظهارنظرها مبنی بر نگرانی از تأخیر ارائه بودجه به مجلس انتقاد کرد و گفت: فرض بر اینکه دولت به جای 15 آذر 15 آبان بودجه را به مجلس می‌داد، آیا مجلس می‌توانست بودجه را بررسی کند؟ مجلس یک کمیسیون تلفیق دارد که آنهم مشغول بررسی برنامه پنجم بوده است و نمی‌توانست این کمیسیون در یک زمان برنامه و بودجه را به طور همزمان بررسی کند.

وی با بیان اینکه حتی اگر اول هفته آینده بودجه را به مجلس بدهد زمانی برای بررسی آن در خانه ملت تا یک ماه آینده وجود ندارد،‌ گفت:‌ دولت می‌تواند تا یک ماه آینده لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet