خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/21 12:12:00
سرویس اقتصادی
نماینده جیرفت و عنبر آباد:

کشاورزان با مشکلات بیشماری مواجه هستند

**تغییر سریع و بی‌منطق مدیریت در بخش کشاورزی، واردات بی‌رویه میوه از خارج و بی‌تدبیری سیستم بانکی بر مشکلات این بخش افزوده و کشاورزان را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

"علی اسلامی پناه"نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به هفته نامه «نگارستان» کرمان گفت: کشاورزی تنها راه امرار معاش مردم است، اما مشکلات این بخش زاید الوصف و طاقت فرسا شده است. وی افزود: از طرفی بدهی کشاورزان جیرفت و عنبرآباد ناشی از یک دهه خشکسالی مفرط است و مردم توان پرداخت اصل وام را ندارند، از وزیر کشاورزی خواست وام‌های کشاورزان این حوزه انتخابیه را از سود و جریمه دیرکرد معاف کند.

وی ادامه داد: متأسفانه خشکیدگی درختان و ورزش باد شدید موجب بروز آتش سوزی و نابودی هفت هکتار از باغهای مثمر ثمر کشاورزان عنبرآبادی شد و7 هکتار از باغهای مثمر ثمر روستای ترج در شهرستان عنبرآباد به دلیل بروز آتش سوزی گسترده طعمه حریق شد.

اسلامی پناه خاطر نشان کرد: آن طور که اعلام شد دلیل اصلی بروز این آتش سوزی خشکسالی‌های پیاپی و خشکیدگی برخی از درختان است که وزش باد شدید و سایش شاخه‌ها موجب آتش سوزی می‌شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه پدیده خشکسالی مشکلات فراوانی را برای شهرستان عنبرآبادبه ویژه کشاورزان به وجود آورده است گفت: از رئیس سازمان گردشگری تقاضا دارم، از آنجا که تمدن7 هزار ساله جیرفت که بسیاری از تئوری‌های باستان‌شناسی را دگرگون کرده، همچنان بر اثر سوء تدبیر مدیران میراث فرهنگی رها شده است، نسبت به آغاز کاوش‌های منطقه اقدام کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: باید به موقعیت گردشگری جیرفت و عنبرآباد توجه کرد و به وزیر کشور تذکر می‌دهم که وضع امنیت و آسایش مردم در حوزه‌ انتخابیه اینجانب دستخوش بحران شده است. لذا به واسطه التهاب و ناامنی، شهروندان در غالب نقاط منطقه فاقد احساس امنیت هستند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet