شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/21 12:21:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از علی اسلامی پناه

اهداف اقتصادی باید تشویق شوند

**"علی اسلامی‌پناه "نماینده جیرفت و عنبرآباد دریادداشتی که در هفته‌نامه «نگارستان» کرمان به چاپ رسیده با اشاره به این مطلب که معوقه‌های بانکی در زمره دیون قرار می‌گیرند و جرمی نیز شامل آن‌ها نمی‌شود آورده است که این مسئله حتی زندان هم ندارد یعنی اگر کسی از کس دیگر قرض گرفت براساس قانون «منع بازداشت بدهکاران مالی» این فرد را نمی‌توان بازداشت کرد اما در معوقات بانکی که در حال حاضر تحت عنوان فساد اقتصادی از آن‌ها نام برده می‌شود چون رقم‌ها بالاست به ذهن این گونه خطور می‌کند که فرد عمل خلاف قانون انجام داده اس

بنابراین قانون می‌گوید بدهکاران اقتصادی و مالی را بازداشت نکنید تا به فعالیت اقتصادی ادامه بدهند تا هم خودشان سود ببرند و هم کشور سودمند شود. حالا اگر بانک بی‌جا به فردی وامی بدهد وام گیرنده را که نباید بازداشت کرد بلکه وام‌دهنده را باید زندانی کرد و زیرسؤال برد زیرا این بانک است که به صورت غیرقانونی این کار را انجام داده و اگر وام به صورت قانونی به کسی داده شده است دستگاه‌های دست‌اندرکار باید به وام گیرنده کمک کنند تا از ورطه ورشکستگی نجات یابد.

از طرف دیگر به نظر من افرادی که هدفشان رونق اقتصادی است باید تشویق شوند و موانع را از پیش روی آن‌ها برداشت نه این که سنگ اندازی کرد. هرکس می‌خواهد معوقات بانکی را با مفاسد اقتصادی یکی بداند به نظرم کار درستی نیست. از طرف دیگر بانک برای بازپس‌گیری معوقات ابزار دارد بانک می‌تواند با استفاده از ابزار و امکانات خود درباره بازپس‌گیری معوقات اقدام کند.

چرا کشور را بحرانی می‌کنند چرا کاری می‌کنیم فردی در انجام امور اقتصادی احساس ناامنی کند. بانک‌ها برای وام‌هایی که پرداخت کرده‌اند تضمین و وثیقه گرفته‌اند تازه بانک‌ها به جای یک وثیقه دو سه برابر وثیقه می‌گیرند. بنابراین این که نامش مفاسد اقتصادی نیست بلکه دینی است به بانک و برای آن ۳ برابر وثیقه هم گرفته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet