هدر موبایل
1389/09/21 13:12:00
سرویس کمیسیون ها
بروجردی در واکنش به اظهارات اخیر سایمون گس

سفیر انگلیس در تهران باید ادب سفیر بودن را بیاموزد

**به دنبال اظهارات گستاخانه "سایمون گس" سفیر انگلیس در تهران، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران ضمن محکوم نمودن این نظرات گستاخانه، اظهار نمود به نظر می رسد ماموریت سایمون گس در تهران به جای تنظیم روابط دوجانبه تخریب روابط است چرا که اظهارات وی نشان‌دهنده این واقعیت است که سایمون گس باید ادب سفیر بودن را بیاموزد.

به گزارش خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" در ادامه اظهارات خود افزود: سفیر انگلیس در شرایطی این مطالب را در سایت سفارت انگلیس نگاشته است که افکار عمومی جهان به شدت نگران نقض فاحش حقوق بشر در انگلیس است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این زمینه یادآور شد: ضرب و شتم وحشیانه هزاران دانشجوی بی‌دفاع انگلیسی و حملات بی‌رحمانه به آنها و مجروح نمودن تعداد قابل توجهی از دختران و پسران دانشجو مصداق بارز عدم تحمل صدای مخالف و عدم وجود آزادی برای دانشجویان معترضی است که خواسته‌های صنفی خود را به صورت مسالمت‌آمیز مطرح نموده‌اند.

سفیر انگلیس چشمان خود را باز کند و ببیند که در جمهوری اسلامی ایران مخالفین حتی کسانی که در راس فتنه بودند و هستند و موجبات خرسندی انگلیس را فراهم کردند چگونه و با چه ادبیاتی علیه دولت و سیاست‌های نظام موضع گیری می‌کنند، می‌گویند و می‌نویسند و در زندان هم نیستند...

سایمون گس بداند که ملت هوشمند ایران به خوبی از توطئه های متعدد انگلیس در منطقه از عراق گرفته تا افغانستان و فلسطین و لبنان و نقش تخریبی جدی انگلیس در تحریمهای فراقطعنامه ای و نقش مخرب در مذاکرات اخیر ژنو به خوبی مطلعند و نمایندگان ملت بزرگ ایران به هنگام پاسخ این گستاخی ها را خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet