انتخابات ریاست جمهوری
1389/09/21 14:22:00
سرویس اقتصادی
با پیگیری های نمایندگان خوزستان محقق شد:

اختصاص40 میلیارد تومان برای گازرسانی به خوزستان

**نماینده شوشتر با اشاره به محرومیت مردم استان نفت خیز خوزستان در بهره مندی از نعمت گاز به پیگریهای مجمع نمایندگان این استان جهت تسریع گازرسانی به شهرها و روستاهای خوزستان خبر داد و گفت:بعد از پیگیری‌های فراوان مبلغ ۴۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به شهرها و روستاهای استان خوزستان اختصاص یافت.

"سید محمد سادات ابراهیمی"نماینده مردم شوشتر و گتوند در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، خوزستان را استانی ثروتمند اما محروم نامید و گفت:با وجود اینکه منابع فراوان نفت و گاز در این استان و همسایگی آن وجود دارد، اما متاسفانه هنوز هم شهرها و روستاهای فراوانی در این استان وجود دارد که از نعمت گاز بی بهره هستند و گازرسانی به انها انجام نشده است.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس همچنین به جلسه این مجمع با وزیر نفت در این خصوص اشاره کرد و گفت:اعضای مجمع نمایندگان استان فارس اخیرا جلسه ای با وزیر نفت، معاونین وی و مدیر عامل شرکت گاز در استان داشتند که در این جلسه خواستار تسریع در گازرسانی به شهرها و روستاهای محروم از گاز استان خوزستان شدند که تعداد این مناطق نیز کم نیست.

سادات ابراهیمی با تاکید بر این مطلب که خوزستان از لحاظ برخورداری از زیرساخت های انرژی با مشکلات اساسی روبروست، افزود: خوزستان با وجود منابع فراوانی که در اختیار این استان و همسایگان آن قرار دارد اما از زیر ساخت خوبی در مورد انرژی بهره مند نیست و تلاش مجمع نمایندگان استان نیز در راستای رفع همین خلا است.

نماینده شوشتر در مورد نتایج نشست نمایندگان خوزستان با وزیر نفت نیز گفت:در این نشست وزیر نفت دستور داد تا مبلغ 40 میلیارد تومان برای گازرسانی به شهرها و روستاهای استان خوزستان اختصاص یابد که 30 میلیارد از این مبلغ در سال جاری و 10 میلیارد در سال آینده هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شوشتر حدود 80 درصد از روستاها و در گتوند حدود 40 درصد از روستاها گاز ندارند اظهار امیدواری کرد تخصیص این اعتبارات از سوی وزیر نفت و اجرایی شدن طرح های گازرسانی به مناطق محروم این استان موجب شود تا در آینده ای نزدیک استان خوزستان شاهد مناطق محروم از نعمت گاز نباشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet