هدر موبایل
1389/09/21 15:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

سخنان تحریف‌آمیز اشتون دیوار بی‌اعتمادی بین ایران و غرب را بلندتر می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان تحریف آمیز مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیوار بی اعتمادی بین ایران و غرب در روند مذاکرات هسته ای را بلندتر می کند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با انتقاد از رفتار نامناسب کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مذاکرات ژنو گفت: اشتون و سایر مذاکره کنندگان نتوانستند در مذاکرات ژنو به اهداف خود برسند ، بنابراین سخنانی تحریف آمیز را مطرح کردند تا از این طریق به نحوی شکست خود در مذاکرات را جبران کنند.

وی همچنین با غیرمنصفانه و فریبکارانه دانستن رفتار اشتون تصریح کرد: این مساله در حافظه جامعه جهانی باقی خواهد ماند زیرا جهانیان نمی پذیرند که یک مسوول مذاکره کننده حرف هایی غیر واقعی را مطرح کند.

یادآور می شود سعید جلیلی مذاکره کننده ارشد کشورمان پس از دور اخیر گفت وگوها در ژنو تاکید کرد که مذاکرات آتی با گروه 1+5 ' گفت و گو برای همکاری درباره نقاط مشترک' خواهد بود اما 'کاترین اشتون' در بیانیه خود، برخلاف توافقات دو طرف مدعی شده است که ایران و گروه 1+5 قرار است در مذاکرات استانبول در مورد موضوع هسته ای ایران با یکدیگر گفت و گو کنند.

نقوی حسینی همچنین با بیان اینکه ایران در دور اخیر مذاکرات هسته ای در ژنو در شرایط برتری قرار داشت اظهار داشت : ترور دانشمندان هسته ای ایران نشان داد که دولت های غربی با دستاوردهای علمی و فناوری هسته ای سایر ملت ها و از جمله ایران مخالف هستند.

وی با اشاره به حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات افزود: ایران به عنوان کشوری که صاحب فناوری هسته ای است و قادر است سوخت مورد نیاز نیروگاه های خود را تامین کند در این دور از مذاکرات شرکت کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین ما به عنوان کشوری در مذاکرات ژنو شرکت کردیم که هم اکنون ازانرژی هسته ای استفاده می کند؛ در حال حاضر نیروگاه بوشهر سوخت گذاری شده و در آستانه آن است که در مدار تولید قرار بگیرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: تهران از طریق دستاوردهای هسته ای عزم خویش را برای دست یابی به حقوق مسلم هسته ای به جهانیان نشان داد و توانست دست بالا را در مذاکرات بگیرد و حتی به مسایل هسته ای در عرصه بین الملل بپردازد و نظرات خود را در خصوص کشورهای صاحب سلاح های کشتار جمعی و کلاهک های اتمی مطرح و انتظاراتش را به جهانیان اعلام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet