شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/21 15:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

مذاکرات ژنو سرآغاز فصلی جدید در روند مذاکرات ایران و غرب است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دور اخیر مذاکرات هسته ای ایران در ژنو آغاز گر فصل مهم و جدیدی در روند گفتگو های غرب با ایران به شمار می رود.

محمد کرمی راد در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در ژنو اظهار داشت: مذاکرات ژنو اقتدار هسته ای ایران را به رخ جهانیان کشید و به آنها نشان داد که جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه از حقوق هسته ای خود کوتاه نخواهد آمد.

وی همچنین با اشاره به رفتار دو گانه غرب افزود : غرب از یک سو به تبلیغات گسترده علیه فعالیت های هسته ای ایران و تحریم و صدور قطعنامه مبادرت می کند و از سوی دیگر برای نشستن پای میز مذاکره با ایران دست و پا می زند و حتی ویلیام برنز نماینده آمریکا در مذاکرات ژنو تلاش زیادی برای انجام گفت و گوی اختصاصی با جلیلی انجام داد که به نتیجه نرسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه با یادآوری ترور دانشمندان هسته ای ایران خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده ایران در ژنو نشان داد که به خوبی پاسدار خون این عزیزان است؛ جمهوری اسلامی ایران به خوبی توانسته است انگشت اتهام را به سوی دولت های غربی نشانه رود و پاسخگویی آنها را در این خصوص خواستار شود.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به بیانیه تحریف آمیز کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه مذاکرات را در صورتی نتیجه بخش دانست که غربی ها در مواضع خود صادق بوده و با شفافیت عمل کنند.

یادآور می شود سعید جلیلی مذاکره کننده ارشد کشورمان پس از دور اخیر گفت وگوها در ژنو تاکید کرد که مذاکرات آتی با گروه 1+5 ' گفت و گو برای همکاری درباره نقاط مشترک' خواهد بود اما 'کاترین اشتون' در بیانیه خود، برخلاف توافقات دو طرف مدعی شده است که ایران و گروه 1+5 قرار است در مذاکرات استانبول در مورد موضوع هسته ای ایران با یکدیگر گفت و گو کنند؛ این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است از حق مسلم خود در رابطه با فعالیت های صلح آمیز هسته ای و چرخه سوخت دست بر نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet