خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/09/21 16:05:00
سرویس بین الملل
الهیان در دیدار با سفیر برزیل در تهران:

استفاده ابزاری از حقوق بشر موجب تضعیف جایگاه آن در مناسبات جهانی می‌شود

**سفیر برزیل در تهران با رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سالگادو سفیر برزیل در تهران پیش از ظهر امروز یکشنبه با خانم الهیان رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

ابتدا در این دیدار الهیان با تبریک به انتخاب خانم روسف بعنوان رئیس جمهور منتخب مردم برزیل و با اشاره به روابط خوب دو کشور و نزدیکی دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران و برزیل در صحنه تحولات بین المللی گفت: وجود ظرفیت های فراوان برای توسعه هرچه بیشتر ارتباطات و همکاری های دوجانبه، ارتقاء روابط را در سطوح مختلف سیاسی و اقتصادی اقتضاء می کند.

وی تصریح کرد: برخی کشورها که خود را بازنده انتخابات اخیر برزیل می دانند، تلاش می کنند در روابط دوستانه بین دو کشور خلل ایجاد کرده اما اراده مستقل رهبران دو کشور بر توسعه همه جانبه و روزافزون همکاری های بین دو کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تبلیغات اخیر علیه کشورمان پیرامون وضعیت حقوق بشر در ایران افزود: دشمنان ملت ایران بعد از ناکامی در مسئله هسته ای کشورمان با طرح مسائل حقوق بشر در نهادها و مجامع بین المللی برافزایش فشار علیه ایران تلاش می کنند.

الهیان این روند را برای جایگاه حقوق بشر در مناسبات بین الملل خطرناک خواند و گفت: استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر موجب تضعیف و لوث جایگاه حقوق بشر در مناسبات جهانی می شود.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در ادامه به پرونده خانم سکینه محمدی اشاره کرد و با بیان اینکه پرونده وی مدت ها تبدیل به یک سناریوی رسانه های غربی برای مشوش کردن چهره نظام اسلامی شده است، خاطرنشان کرد: واقعیات این پرونده خلاف مطالبی است که در رسانه های غربی گفته می شود.

وی در ادامه گفت: این یک سئوال اساسی است چرا در مورد خانمی که جرمش محرز است رسانه های غربی اینگونه علیه جمهوری اسلامی ایران فضاسازی می کند؛ اما در ماه های گذشته ده ها زن بر اثر عملیات تروریستی به شهادت رسیده اند هیچ خبری در رسانه های غربی در این خصوص منتشر نشده یا اینکه ترور استاد شهید شهریاری از دانشمندان هسته ای به نام کشورمان که هیچیک از رسانه های غربی و دولتمردان غربی این اقدام را محکوم نکردند.

در ادامه این دیدار ساگارو سفیر برزیل در تهران باتاکید بر اراده کشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات بین دو کشور در همه زمینه ها گفت: توسعه مناسبات دوستانه با ایران همچنان از اولویت های اصلی در سیاست خارجی برزیل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مخالفت کشورش با برخورد گزینشی و سیاسی با موضوع حقوق بشر در صحنه مناسبات بین الملل افزد: برزیل به پیشرفت های ایران درخصوص حقوق بشر اذعان دارد و از دست آوردهای ایران در ایران زمینه بویژه حقوق زنان آگاهی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet