هدر موبایل
1389/09/22 10:21:00
سرویس اقتصادی
جباری

ابرقدرت‌ها نمی‌خواهند پیشرفت ملت‌های آزاده را ببینند

**"احمد جباری” نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با روزنامه صبح ساحل هرمزگان گفت :نگاهی جامع به تمامی مذاکراتی که چه در دولت آقای خاتمی و چه اکنون در دولت آقای احمدی‌نژاد صورت گرفته نشان می‌دهد هر گاه اعتماد به نفس ملی تقویت و اراده ملت ایران در مذاکرات مطرح شده است گروه مذاکره‌کننده ایرانی قادر شده‌ روند مذاکرات را مدیریت کرده و فضا را به خوبی به پیش ببرد.

 به ماهیت تحریم‌ها که طی دو، سه ساله اخیر شدت یافته  به خوبی توجه کنید، علت تداوم این تحریم‌ها و اجماع آنان بر سر این تحریم‌ها چه بوده است؟

 پاسخ اساسی به این پرسش این است که اساساً ابرقدرت‌ها نمی‌خواهند پیشرفت ملت‌های آزاده را ببینند، آنها ابرقدرتی خود را از تجاوز و غارت منابع ملت‌ها کسب کرده‌اند.

 روی دیگر موضوع تداوم  و تحریم‌ها نیز این است که پیش از آغاز هر مذاکره در جهان، طرف‌های مذاکره تلاش می کنند تا دست بالا در مذاکرات را از آن خود کنند، براین اساس، طرف‌های غربی تلاش کردند تا در مذاکرات دست بالا را از طریق تداوم تحریم‌ها و به استضعاف کشانیدن ملت ایران از آن خود کنند. اینکه در کشور تدبیر رهبر معظم انقلاب تاکنون بسیاری از بحران‌ها را از کشور دور کرده است نکته منحصربه‌فرد و اصیلی است که بیان می‌شود. شک نباید کرد که دست بالای مذاکره‌کنندگان کشورمان در این دوره از مذاکرات  که سبب به محاق رفتن طرف‌های مذاکره‌کننده شده از دریچه  تدبیر رهبری معظم انقلاب بوده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet