خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/22 10:37:00
سرویس سیاسی
احمدی بیغش خبرداد؛

موافقت دولت مصر با صدور ویزا برای سفر نمایندگان به غزه

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از موافقت دولت مصر برای صدور ویزا برای سفر نمایندگان مجلس ایران به غزه خبرداد.

"محمود احمدی بیغش"، نماینده شازند در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اعلام این مطلب، افزود: براساس قولی که دولت مصر برای صدور ویزا به نماینده جمهوری اسلامی ایران در قاهره داده، سفر نمایندگان به غزه تا 90 درصد درست شده است.

این نماینده عضو هیات اعزامی مجلس به غزه با اشاره به حضور کاروان آزادی غزه در ایران، گفت: به دنبال حرکتی که از هند شروع شد و الان این هیات اعزامی در تهران به سر می برد، مجلس شورای اسلامی امشب میزبان این کاروان در محل کمیسیون تلفیق با حضور محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس است.

وی با بیان اینکه این هیات اعزامی تا دو روز دیگر از کشور خارج شده و به ترکیه و سپس به سوریه خواهد رفت، افزود: این هیات پس از 5 روز اقامت در سوریه با کشتی به سمت آب های ساحلی مصر و از آنجا به غزه خواهد رفت.

احمدی بیغش با اشاره به تلاشی که مجلس شورای اسلامی برای اعزام هیاتی به غزه از مدت‌ها پیش انجام داده ولی تاکنون به دلیل عدم صدور ویزا موفق به انجام این سفر نشده است، افزود: دولت مصر اخیرا قول داده که ویزای هیات اعزامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی را صادر کند.

نماینده شازند با اشاره به صحبت‌هایی که با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای همراهی هیات پارلمانی ایران با کاروان آزادی غزه برای سفر به سرزمین های اشغالی داشته است، افزود: براساس این صحبت ها تصمیم گرفته شد هیات پارلمانی ایران در صورت صدور ویزا، در سوریه به کاروان آزادی غزه محلق شده و از آنجا با کشتی به سمت آب های ساحلی مصر و غزه حرکت کنند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه دولت مصر به وعده خود مبنی بر صدور ویزا برای سفر نمایندگان مجلس ایران به غزه موافقت کند، خاطرنشان کرد: اگر ویزا برای سفر نمایندگان به مصر صادر شود، ظرف 7- 8 روز آینده این سفر صورت خواهد گرفت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet