هدر موبایل
1389/09/22 16:36:00
سرویس سیاسی
کرمی‌راد:

مقامات باید تصمیم قاطعی درباره مذاکره با 1+5 بگیرند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند مذاکرات ایران با گروه ۱+۵، گفت: مذاکرات به جایی رسیده که مقامات باید تصمیم قاطعی درباره ادامه یا قطع این مذاکرات بگیرند.

"محمد کرمی راد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به توافق ایران با گروه 1+5 مبنی بر برگزاری دور بعدی مذاکرات دو طرف در ماه ژانویه در استانبول ترکیه، گفت: به عقیده من روند مذاکرات به جایی رسیده که مقامات باید تصیمیم قاطعی درباره ادامه یا قطع این مذاکرات بگیرند.

نماینده کرمانشاه با تاکید براینکه از موضوع فعالیت های هسته ای عبور کرده ایم، خاطرنشان کرد: دنیا مسئله صلح آمیز هسته ای ایران را پذیرفته و سر این موضوع هیچ گفت‌وگویی نداریم.

وی با اشاره به نقشی که گروه 1+5 و بویژه انگلیس در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران داشت، خاطرنشان ساخت: با توجه به اقداماتی که 1+5 و سرویس جاسوسی انگلیس انجام داده باید نسبت به قطع یا کاهش رابطه با این کشور در مجلس با جدیت بیشتری کار شود.

کرمی راد با تاکید بر اینکه مذاکرات ایران با گروه 1+5 اگر قرار است براساس نتایجی که گروه 1+5 به دنبال آن هستند صورت گیرد، نباید ادامه یابد، اظهار کرد: دلیل این امرهم انجام فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی است که ضرورت دارد یک اطلاع رسانی خوب برای افکار عمومی دنیا در این خصوص صورت گیرد.

وی به بیانیه خلاف واقع کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از مذاکره با هیات ایرانی در ژنو اشاره کرد و گفت: اظهارات خانم اشتون خلاف عرف و مسائل مطرح شده در مذاکرات ژنو بود که این می طلبد دستگاه سیاست خارجی کشور قوی عمل کرده تا مطالب مطرح شده در آن نشست را برای افکار عمومی جهان بیان کند هر چند که دارد این کار را انجام می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به حمایت هایی که از سوی کشورهای گروه عدم تعهد(نم) و منطقه از فعالیت های هسته ای ایران صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بر اساس این واقعیت، همانطور که جمهوری اسلامی پیش از این اعلام کرده مسئله هسته ای ایران تمام شده و قابل بحث در هیچ مذاکره ای نیست.

کرمی راد همچنین با اشاره به انتخاب ترکیه به عنوان میزبان دور بعدی مذاکرات ایران با 1+5 ، گفت: صرف انتخاب شهر استانبول به عنوان محل مذاکرات یک امتیاز برای جمهوری اسلامی محسوب می شود؛ چرا که ترکیه یک کشور اسلامی بود و همسویی خوبی در مسایل بین المللی بویژه در موضوع مبارزه با رژیم صهیونیستی دارد.

وی براین اساس در پایان اظهار امیدواری کرد، اگر مذاکرات آینده استانبول به صورت منطقی پیش برود، نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet