هدر موبایل
1389/09/22 17:08:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی:

بیانیه تهران مبنای مذاکرات ایران و 1+5 در استانبول باشد

**عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خواستار مبنا قرار گرفتن بیانیه تهران و نامه‌های جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات آتی ایران و گروه ۱+۵ در نشست استانبول شد.

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به توافق ایران با گروه 1+5 مبنی بر برگزاری دور بعدی مذاکرات دو طرف در ماه ژانویه (دی/بهمن)آینده در استانبول ترکیه، گفت: در مذاکرات قبلی که در ژنو سوئیس برگزار شد، خانم "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آخرین لحظات مذاکرات با یک بد اخلاقی که نشان داد، بیانگر این موضوع شد که 1+5 از این مذاکرات هیچ دستاوردی برای خود ندید.

نماینده کرمان و راور با یادآوری سه دور مذاکره ایران و گروه 1+5 در نشست دو روزه ژنو، خاطرنشان کرد: دوراول مذاکرات به دلیل حمایت گروه 1+5 از تروریست‌ها و عدم محکومیت ترور دانشمندان هسته ای ایران از سوی این گروه به جلسه محاکمه آنها تبدیل شد چرا که دانشمندانی که ترور شدند در لیست قطعنامه هایی بودند که 1+5 از آنها حمایت کرده بود.

وی دو دور بعدی مذاکرات ژنو را موضع اقتدار و منطقی ایران عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی  در این مذاکرات عملا موضع غرب را به چالش کشید و آنها عملا تن به خواسته های تهران دادند.

کرمی با اشاره به توافق دو طرف در ژنو برای ادامه این مذاکرات در شهر استانبول ترکیه، گفت: جمهوری اسلامی موضع مذاکره را از مواضع اصولی خود پذیرفته و آن را دنبال می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر پذیرش حق هسته ای ایران از سوی گروه 1+5، خاطرنشان کرد: بر این اساس مبنای مذاکرات در استانبول  ترکیه باید بیانیه تهران و نامه های ارسالی از سوی ایران باشد و حدا از این راهی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet