هدر موبایل
1389/09/22 17:47:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

جابجایی در وزارت امورخارجه غیر قابل باور است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تغییر وزیر امور خارجه در شرایط فعلی بین‌المللی غیر قابل باور و تعجب برانگیز است.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه متکی در مذاکرات و روابط بین المللی توانمند بود، گفت: با توجه به شرایطی که داریم و در آستانه مذاکرات بعدی 5+1 هستیم، جابجایی وزیری که از امور خارجه مطلع بود باور نکردنی است.

وی ادامه داد: صالحی در جریان این شرایط و مذاکرات نیست به همین دلیل این تغییر تعجب برانگیز است.

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه عزل وزیر از اختیارات رییس جمهور است، تصریح کرد: البته عزل وزرا خیلی از حدود اختیارات رییس دولت است و اگر رییس قوه مجریه تشخیص دهد وزیری از عهده اداره امور وزراتخانه خود بر نمی‌آید می توانند آن را تغییر دهد.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه صالحی به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه منصوب شده است، توضیح داد: سرپرست به صورت موقت و به مدت سه ماه می‌تواند مسئولیت وزارتخانه را بر عهده داشته باشد و بعد از آن باید وزیر پیشنهادی خود را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

این نماینده تاکید کرد: صالحی از جایگاه حساسی در سازمان انرژی هسته‌ای برخودار است و در مسائل هسته‌ای عملکرد خوبی داشت با این جابجایی جایگاه حساس او در سازمان انرژی هسته ای خالی است و ممکن است در این زمینه با مشکل روبه رو شویم.

همچنین طبق تبصره 2 ماده 190 آیین نامه داخلی مجلس چنانچه مجلس به یک یا چند وزیر رای اعتماد ندارد و یا وزارتخانه ای به هر دلیل وزیر نداشته باشد رییس جمهور موظف است با رعایت اصل 135 قانون اساسی حداکثر قبل از 3 ماه فرد یا افراد دیگری برای اخذ رای به مجلس معرفی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet