خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/22 17:50:00
سرویس سیاسی
بنایی:

تعامل مجلس با متکی بسیار خوب و دوستانه بود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی، تعامل مجلس با وزیر سابق امور خارجه کشور را مناسب و دوستانه عنوان کرد و تغییرات به وجود آمده در این وزارتخانه را ناگهانی و غیر منتظره دانست.

"علی بنایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، درباره تغییر وزیر امور خارجه اظهار کرد: مجلس تعامل خوبی با وزارت امور خارجه و با شخص آقای متکی داشت و حتی کمیسیون امنیت ملی نیز در بسیاری از اقدام‌ها همواره از ایشان حمایت می‌کردند.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: عملکرد آقای متکی به عنوان وزیر امور خارجه کشورمان در حد قابل قبولی بوده است و مجلس و کمیسیون امنیت ملی نیز احترام زیادی برای او قائل هستند.

 دقایقی پیش رییس‌جمهوری در حکمی علی‌اکبر صالحی را به عنوان «سرپرستی وزارت امور خارجه» منصوب کرد و در نامه‌ جداگانه‌ای از زحمات و خدمات منوچهر متکی در دوران تصدی مسئولیت وزارت خارجه قدردانی کرد.  

همچنین طبق تبصره 2 ماده 190 آیین نامه داخلی مجلس چنانچه مجلس به یک یا چند وزیر رای اعتماد ندارد و یا وزارتخانه ای به هر دلیل وزیر نداشته باشد رییس جمهور موظف است با رعایت اصل 135 قانون اساسی حداکثر قبل از 3 ماه فرد یا افراد دیگری برای اخذ رای به مجلس معرفی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet