هدر موبایل
1389/09/22 17:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیلی:

جوانان انگلیسی به جرم خواسته‌های محدود دانشجویی زندانی می‌شوند

**نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرکوب دانشجویان انگلیسی گفت : این دانشجویان به جرم اعتراض به کاهش حمایت مالی دولت از بخش آموزش عالی و بی توجهی به مطالبات محدود صنفی به زندانهای این کشور می افتند.

ولی اسماعیلی نماینده گرمی در گفت وگو با ایرنا با انتقاد از برخورد پلیس انگلیس با دانشجویان معترض در این کشور گفت : هم اکنون صدها دانشجویی که تنها درخواست صنفی داشته و به رشد سه برابری شهریه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معترض هستند بدون توجه به حقوق شهروندی در زندانهای این کشور به سر می برند.

اسماعیلی همچنین دخالت مستقیم لندن در حوادث مربوط به انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری و فتنه را یادآور شد و تصریح کرد: انگلیس همواره در صدد دخالت در امور داخلی ایران بوده است.

نماینده گرمی در مجلس به تهیه طرحی توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای کاهش سطح روابط یا لندن اشاره کرد که در صورت تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی؛ دولت مکلف می شود سطح روابط تهران و لندن را کاهش دهد.

وی سابقه این طرح در مجلس را مربوط به مقطع زمانی پس از انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که البته به دلایلی مسکوت گذاشته شده بود.

اسماعیلی همچنین با اشاره به سابقه منفی انگلیس در ذهنیت تاریخی مردم ایران اظهار کرد: در طول تاریخ روابط دو کشور؛ لندن تلاش کرده تا بدون توجه به منافع ملت ایران، کشور ما را تحت سلطه درآورد و اهداف خود را تحقق بخشد.

به نظر این نماینده مجلس راه مقابله با دولت انگلیس که همواره نسبت به مردم ایران دید منفی دارد؛ حفظ انسجام داخلی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet