خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/09/22 18:05:00
سرویس فرهنگی
نماینده شوشتر و گتوند پیشنهاد کرد:

تعیین روز وفات قیصر امین‌پور بعنوان روز ادبیات دفاع مقدس

**سادات ابراهیمی با اشاره به نشست اخیر خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارائه پیشنهاد خود مبنی بر تعیین روز وفات قیصر امین‌پور بعنوان روز ادبیات دفاع مقدس خبر داد.

"سید محمد سادات ابراهیمی" نماینده مردم شوشتر و گتوند در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، از نشست اخیر خود با "سید محمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: در جلسه‌ای که با وزیر فرهنگ داشتیم مهمترین مسائل فرهنگی منطقه و استان خوزستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که یکی از مهمترین نتایج این نشست، قبول تامین منابع مالی کنگره شیخ الواعظین شیخ جعفر شوشتری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

سادات ابراهیمی همچنین از پیشنهاد خود به وزیر فرهنگ و ارشاد در مورد تعیین روزی بعنوان روز ادبیات دفاع مقدس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه قیصر امین پور یکی از بزرگترین شاعران معاصر ما که  مقبره او در شهر گتوند قرار دارد، شاعر برگزیده دفاع مقدس است و ادبیات دفاع مقدس با نام او شناخته می شود از وزیر فرهنگ و ارشاد درخواست کردم تا روز وفات وی را بعنوان روز ادبیات دفاع مقدس تعیین کند.

وی همچنین افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد ضمن استقبال از این پیشنهاد، تعیین این مناسبت را از وظایف شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد و قرار شد، این پیشنهاد را  به شورای فرهنگ عمومی منتقل کند.

نماینده شوشتر همچنین از توافق با وزیر فرهنگ و ارشاد برای تامین کتب علمی و دینی شهرستان گتوند خبر داد و افزود: در نشست با وزیر ارشاد قرار شد علاوه بر کمک وزارت فرهنگ برای تامین کتب علمی و دینی، این وزارتخانه در مواردی هم که ساخت کتابخانه یا مرکزی فرهنگی با مشارکت مردم آغاز شود نسبت به تکمیل این پروژه ها اقدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet