هدر موبایل
1387/04/18 15:11:00
سرویس بین الملل
حدادعادل در دیدار با هیات پارلمانی تایلند:

فرهنگ های آسیایی یک زبان مشترک دارند و آن زبان اخلاق و معنویت است

حدادعادل در دیدار با هیات پارلمانی تایلند، قاره آسیا را مهد تمدن و فرهنگ خواند و اظهار داشت: فرهنگ های آسیایی یک زبان مشترک دارند و آن زبان اخلاق و معنویت است.

به گزارش خانه ملت، خانم «بورانا سم فوب» رئیس کمیسیون مذاهب، اصول اخلاقی و معنوی، هنر و فرهنگ مجلس سنای تایلند صبح امروز سه شنبه با غلامعلی حدادعادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حدادعادل در ابتدای این دیدار با بیان اینکه بسیاری از مصیبت های جهان کنونی در اثر دوری از مذهب، معنویت و اخلاق می باشد، افزود: دنیای امروز بیش از آنکه محتاج ثروت باشد به اخلاق، انسانیت و معنویت نیاز دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سابقه چهار صد ساله مناسبات دوستان دو ملت افزود: دو کشور می توانند در یک افق معنوی با یکدیگر گفتگو و تعامل داشته باشند.

حدادعادل همچنین مجمع پارلمانی آسیا (APA) را یک محور بسیار مهم برای همکاری پارلمانی دو کشور خواند و تصریح کرد: همکاری پارلمان های آسیایی نقش بسیار موثری در تقویت همگرایی و تعامل پایدار کشورهای این قاره دارد.

براساس این گزارش خانم "بورانا سم فوب" رئیس کمیسیون مذاهب، اصول اخلاقی و معنوی، هنر و فرهنگ مجلس سنای تایلند نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و روابط تاریخی دو ملت گفت: ملت ایران با سابقه فرهنگی و تمدن کهن نقش بسیار مهمی در قاره آسیا ایفا می کند.

وی بر تمایل کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه بویژه روابط فرهنگی با ایران تاکید و دیدار خود از کشورمان را در تقویت این مناسبات بسیار موثر خواند.

"بورانا سم فوب" همچنین با ابراز خشنودی از روابط خوب پارلمانی فی مابین بر ضرورت توسعه و تقویت این همکاری ها بویژه در مجمع پارلمانی آسیا (APA) تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet